NBA: Stao LeBron, stali i Cavsi

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.05.2006.

Detroit Pistonsi u sedmoj utakmici iskoristili su prednost domaćeg terena i svladali Cleveland Cavalierse te otišli u finale Istoka. Briljantnom obranom u drugom dijelu uništili su Cleveland i ipak zasluženo otišli dalje....

Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 79:61 (4-3)

Riječi trenera Cavsa Mikea Browna govore sve. "Pistonsi su pokazali zašto su prvaci. Kada je najviše trebalo igrali su šampionski". Genijalna obrana, veliko iskustvo i domaći teren presudili su sedmu odlučujuću utakmicu u seriji Cavsa i Pistonsa.

Cleveland se držao u prvom poluvremenu sjajno, zapravo držao ga je LeBron James koji je u prvom dijelu ubacio 22 poena od 38 poena Clevelanda. U drugom poluvremenu sve što su Pistonsi trebali napraviti je zaustaviti Jamesa. To nije lako, ali ako netko to može, onda su to Pistonsi. Limitirali su ga na svega pet poena u drugom poluvremenu i otišli do pobjede. Pritom su Cavsi upisali i neslavni rekord franšize ubacivši svega deset poena u trećoj četvrtini. Nikada u play offu nisu tako malo ubacili. Serija Pistonsa krenula je krajem treće četvrtine i protegnula se do sredine posljednje četvrtine kada dolaze na 67:52 i završavaju priču.

Kod Pistonsa najbolji su bili Tayshaun Prince s 20 poena (7/16), sedam skokova i sjajnom obranom na Jamesu te Richard Hamilton s 15 poena (5/10). Kod Clevelanda LeBron James 27 poena (11/24) i osam skokova te povratnik Larry Hughes s deset poena (2/6), šest skokova i pet asistencija.

Cavsi su za tricu šutirali 1/12, za dva tek 30 posto, imali 12 skokova manje, šest osobnih pogrešaka više i tri izgubljene lopte više. Svi preduvjeti za visok poraz bili su tu. No, sedmu utakmicu protiv Pistonsa nitko im nije prognozirao i ovo je za njih već čudo. Pistonsi u finalu Istoka igraju protiv Miamija.