Ni Split nije zaustavio vukove

Branimir Korać • srijeda, 24.05.2006.

13 kola i 13 pobjeda učinak je Cibone u dosadašnjem dijelu A-1 Lige za prvaka košarkaša. 13. pobjedu "cibosi" su uzeli na gostovanju u Splitu gdje su na Gripama slavili 83:79. Zagreb je u produžetku svladao Borik 85:84, a Cedevita je također tijesno svladala Svjetlost Brod...

Zagreb se provukao protiv Borika i na kraju u produžetku izborio pobjedu 85:84. Borik je u posljednjih pet minuta regularnog dijela ušao s deset poena prednosti, ali do isteka 40. minute ubacuje tek dva poena i Zagreb ih sustiže. Prvi dio utakmice pripao je domaćinu koji je imao u prvih 20 minuta i više od deset poena prednosti, no sve je to prokockao i gosti tricaškim dionicama preuzimaju kontrolu nad utakmicom.

Najbolji kod Zagreba koji je igrao bez Ante Tomića bili su Gordan Zadravec s 25 poena, Denis Vrsaljko s 20 i Kruno Simon sa 16 poena i 12 skokova. Kod Borika Marki Blaslov 21 poen i Rok Stipčević 20 poena.

Slika 1 od 2.

Cedevita je umalo izgubila dobivenu utakmicu protiv Svjetlost Borda. U svojoj dvorani u Podsusedu imali su solidnu porednost na ulasku u završnicu, ali jedva su ju uspjeli zadržati i na kraju tijesno pobijediti. Predvodili su ih Krasić sa 16 poena i Vučković s 11 poena i deset skokova, a kod Brođana istakli su se Sumić s 20 i Kovačević s 15 poena.

A-1 Liga za prvaka, 13. kolo:
Split CO - Cibona 79:83, Zagreb - Borik 85:84 (75:75), Cedevita - Svjetlost Brod 75:73.