Zadrani tricama u finale

Branimir Korać • subota, 03.06.2006.

U trećoj odlučujućoj utakmici polufinala PH u košarci Zadar je s lakoćom svladao indisponirani Split sa 100:74. Zadrane u finalu čeka Cibona koja je s 2-0 izbacila Zagreb, a prvi finalni dvoboj na rasporedu je već u ponedjeljak u 18 sati u Domu Dražena Petrovića...

Raspoloženi zadarski napad i očajna splitska obrana bili su dovoljni da Zadar upiše više nego uvjerljivu pobjedu 100:74 i s 2-1 uđe u finale hrvatskog košarkaškog prvenstva.

Slika 2 od 2.

Od samog početka susreta bilo je jasno da je Zadar puno bolji i raspoloženiji i da će u finale. Već nakon pet minuta Zadar je vodio s visokih 19:2, a dodatni problem Splitu stvorile su i osobne pogreške jednog od važnijih igrača Šime Špralje koji ih je brzo upisao čak tri.

Splićani su u prvoj četvrtini došli najbliže na 11 poena zaostatka, ali do isteka desete minute Zadar ponovno podiže prednost i na odmor odlazi s visokih 30:14.

U drugoj četvrtini apsolutno im sve polazi za rukom. Split ponovno očajno otvara četvrtinu, u 14. minuti Zadar je na 43:17 , a u 18. već na 55:26. Sjajno zadarsko poluvrijeme zaključuje Damir Tvrdić tricom sa centra sa sirenom za vodstvo na poluvremenu 65:33.

Slika 1 od 1.

U drugi dio Split je ušao sa željom smanjenja rezultata, bez primisli na eventualni preokret, dok su Zadrani malo povukli ručnu i omogućili gostima da utakmicu završe ispod 30 poena zaostatka. Dovršiti posao bila je stvar rutine i nakon ovakvog prvog poluvremena gostiju, bilo je nemoguće razmišljati o nekakvom čudu.

Zadar je sjajno šutirao tricu, ubacio je 14 trica iz 25 pokušaja dok su Splićani šutirali za tri poena 8/28. Zadar je imao i deset skokova više, ostvario ih je 41.

Najbolji kod Zadra bili su Andrae Patterson s 15 poena i devet skokova, Frano Čolak s 12 poena i 11 skokova i Damir Tvrdić s 12 poena. Kod Splita Duane Woodward 23 poena, Mateo Kedžo 17 poena i šest skokova i Curtis Millage 15 poena.