Vodeni sportovi

Vaterpolisti osigurali Svjetsko prvenstvo

Branimir Korać • petak, 16.06.2006.

Hrvatska vaterpolo reprezentacija osigurala je nastup na Svjetskom prvenstvu koje se održava iduće godine u Melbourneu. Pobjedom nad Rumunjskom 10:7 u četvrtfinalu Svjetskog kupa, Hrvatska se izravno plasirala i na Svjetsko prvenstvo...

U susret s Rumunjima Rudićevi izabranici ušli su kao favoriti i to su na kraju iu opravdali. Odigrali su solidnu utakmicu, a pobjedu su uspjeli izboriti tek u posljednjoj četvrtini.

Rumunji su se odlično držali do posljednje četvrtine, zaostajali tek gol razlike, ali tada su pali i Hrvatska upisuje naizgled laganu pobjedu 10:7.

Vezane vijesti

U polufinalu ih očekuje najteži mogući protivnik, domaćin Svjetskog kupa Mađarska. Mađari su kao prvoplasirani u svojoj skupini izravno ušli u polufinale, a za ulazak u finale igrat će u subotu s Hrvatskom u 17:30.