15. Brescia - 6 (9:13)
16. Bari - 5 (6:14)
17. Napoli - 3 (6:15)
18. Reggina - 3 (4:16)

Roma je zadržala šampionski korak i u 8. kolu talijanske Serije A. Najzaslužniji za to je Argentinac Gabriel Batistuta, koji je pogotkom u 82. minuti, protiv momčadi u kojoj je izrastao u svjetsku klasu i u kojoj je igrao do ove sezone, donio 3 boda Capello boysima. Time je Roma još jednom potvrdila da je ovog ljeta puno bolje pazarila od svojih gradskih rivala i aktualnih šampiona Italije - Lazija. "Orlovima" se baš u ovom kolu "osvetio" potjerani Portugalac Sergio Conceiçao, koji je u paketu s Almeydom razmijenjen za skupog Hernana Crespa iz Parme. Conceiçao je postigao vodeći pogodak za Parmu, koji je otvorio vrata pobjede i pretjecanja Laziala na prvenstvenoj ljestvici.

Priča dana ipak stiže iz Reggine, koja je nakon pobjede protiv Intera u prvom kolu, nanizala i sedmi uzastopni poraz. Deficit od 0:3 kod kuće protiv direktnog suparnika za opstanak, Brescije, izazvalo je pravi bunt navijača, čiji su najžešći pripadnici pokidali stolice na tribini i ubacivali ih u teren. To je nagnalo poznatog ćelavca Collinu da kraj utakmice odsvira već u 82. minuti. Ipak, rezultat će vjerojatno ostati isti, samo što će Regginu čekati i sankcije za nasilničko ponašanje na tribinama.

Teške pobjede ubilježili su Juventus i Milan kod kuće, a Inter je još jednom pokazao sterilnost svoje "ubojite" napadačke linije. Čini se da problemi ipak nisu imali izvorište u Marcelu Lippiju. Atalanta je pobjedom protiv Leccea zadržala visoki ritam, što nije uspjelo Udineseu, koji je posrnuo u Bariju.

Rezultati 8. kola: Atalanta - Lecce - 1:0, Bari - Udinese - 2:1, Juventus - Verona - 2:1, Parma - Lazio - 2:0, Perugia - Bologna - 1:3, Vicenza - Inter - 0:0, Milan - Napoli - 1:0, Roma - Fiorentina - 1:0, Reggina - Brescia - 0:3 (prekid u 82. minuti).