Vodeni sportovi

"Komšije" ponovno prejake

Petar Plevnik • subota, 01.07.2006.

U svom drugom nastupu na prvom ovogoišnjem turniru Svjetske lige, Hrvatska vaterpolska reprezentacija doživjela je prvi poraz. Ponovno je bolja bila reprezentacija Srbije i Crne Gore, slavivši sa 12:9...

Susret je praktički bio riješen nakon prve četvrtine koju su domaćini riješili u svoju korist sa 4:1, a do odmora Srbija i Crna Gora imala je vodstvo od 6:2. U nastavku susreta Barakude su samo uspjele smanjiti rezultat, za konačnih 12:9.

U redovima Hrvatske po dva su pogotka postigli Antonijević, Bošković i Kunac, dok su jednom uspješni bili Burić, Pavlović i Premuš.

Nažalost, susret nije protekao bez incidenata, budući je, uz, za ovakve susrete, uobičajen repeortar psovki i vrijeđanja, nekolicina domaćih "navijača" zapalila hrvatsku zastavu, nakon čega su intervencijom policije izbačeni iz gledališta.

U drugom susretu dana Španjolska je sa 12:8 pobjedila Rusiju. Posljednjeg dana na rasporedu su dvoboji između Hrvatske i Rusije te Srbije i Crne Gore i Španjolske.