Balaban i Bošnjak bez oklijevanja

Bernard Jurišić • nedjelja, 30.07.2006.

Liga u kojoj će i ove godine igrati najviše Hrvata, nakon HNL-a, krenula je s centra. Već u 1. kolu belgijskog prvenstva, naši napadači bili su ubojiti. Boško Balaban i Ivan Bošnjak pogocima su sudjelovali u pobjedama svojih momčadi...

Slika 1 od 1.

Club Brugge silovito je startao u sezonu u kojoj želi vratiti naslov prvaka Belgije u svoje vitrine. Boško Balaban bio je strijelac drugog pogotka u 34. minuti, u utakmici u kojoj je njegov klub s 5:0 ispratio Gent.

Najboljem strijelcu prošlogodišnje HNL Ivanu Bošnjaku, samo je 15 minuta trebalo da osvoji srca navijača svog novog kluba, Racinga iz Genka. I Bošnjak je, kao i Balaban, postigao pogodak za 2:0, a njegova je momčad s 3:1 pobijedila Waregem.

Rezultati 1. kola: Club Brugge - Gent 5:0, Charleroi - Lierse 0:0, Mouscron - Cercle Brugge 2:1, Bruxelles - Mons Bergen 1:0, Beerschot - Beveren 1:0, Racing Genk - Waregem 3:1, Lokeren - Standard, St Truiden - Anderlecht i Westerlo - Roeselare igraju u nedjelju.