Vodeni sportovi

Dva svjetska juniorska srebra za Hrvatsku

HINA • subota, 05.08.2006.

Hrvatski veslači osvojili su dvije srebne medalje na Svjetskom juniorskom prvenstvu u nizozemskom Amsterdamu. U A finalu dvojca na pariće hrvatska posada Valent Sinković (HAVK Mladost)-Damir Martin (Trešnjevka) je obranila srebro iz 2005...

Danska je osvojila zlato, a Njemačka je bila brončana. U ovoj disciplini smo dosad ukupno osvojili više od deset svjetskih medalja.

I četverac na pariće je srebrni. Sven Bohnec (Korana, Karlovac), David Šajn (VK Iktus,Osijek), Marin Mladinić (HVK Mornar, Split) i Tomislav Holi (HAVK Mladost) su u fenomenalnom finišu bili odlični drugi, tri sekunde iza pobjednika Nijemaca.

Hrvatski juniorski osmerac pobijedio je u B finalu, dvojac bez kormilara bio je treći u B finalu, ukupno 9. na svijetu, a 16-godišnja Karlovčanka Marcela Milošević bila je četvrta u B finalu.