Vodeni sportovi

Teška, ali slatka pobjeda

Branimir Korać • petak, 07.07.2006.

Hrvatska vaterpolo reprezentacija u susretu drugog kola šibenskog turnira Svjetske lige svladala je reprezentaciju SiCG s 10:8. U tvrdom susretu naši reprezentativci pobjedu su izborili u posljednjoj četvrtini koju su dobili s 2:0...

Konačno su hrvatski vaterpolisti uspjeli svladati jednu od dvije vodeće reprezentacije svijeta, SiCG. Istina, gosti iz SiCG nastupili su u izuzetno oslabljenom sastavu, ali i ova pobjeda se piše. Na bazenu Crnici u Šibeniku, Rudićevi izabranici upisali su tešku pobjedu 10:8.

Tri četvrtine vodila se potpuno izjednačena borba da bi u posljednjoj četvrtini naši reprezentativci podigli nivo igre u obrani i na kraju taj period igre dobio s 2:0, dovoljno za konačnu pobjedu od dva razlike.

Tri četvrtine kao da smo gledali teniski meč u kojem svatko uzima svoj servis. SiCG prva je povela da bi naši igrači uporno poravnavali rezultat, ali nikako nisu uspjevali doći do vodstva. Početkom druge četvrtine SiCG dolazi do vodstva 4:2, ali Štritof i Antonijević ponovno vraćaju Hrvatsku u egal.

Prvo vodstvo naša reprezentacija ima u završnici treće četvrtine kada s dva gola Pavlovića dolazimo na 8:7. Praktički sa zvukom sirene Udovičić poravnava na 8:8 uoči posljednje četvrtine.

U posljednjoj četvrtini razbranio se Volarević, obrana je postala pokretljivija i to se osjetilo na rezultatu. Bošković i Burić podižu na 10:8, obrana izdržava napade SiCG i Hrvatska odlazi do pobjede.

Strijelci za Hrvatsku u ovom susretu bili su Bošković (tri), Pavlović, Đogaš (po dva), Burić, Antonijević, Štritof (po jedan pogodak).

U drugom susretu Španjolska je iznenađujuće poražena od Rusije s glatkih 9:5.

U subotu u posljednjem susretu ove skupine Hrvatska igra protiv Španjolske u 14 sati.