Hajduk - Slaven Belupo: Šest mjeseci bez poraza

Bernard Jurišić • subota, 28.04.2007.

Slaven Belupo odličnu formu dokazao je i u Poljudu. Hajduk nije uspio ubilježiti pobjedu protiv čvrste i kompaktne koprivničke momčadi, koja je tako nastavila svoj niz prvenstvene nepobjedivosti koji traje već šest mjeseci...

Već u prvoj "ekskurziji" Slavenovih igrača na Hajdukovu polovicu, gosti su došli do vodstva. Korner je izveo Mumlek, lopta je preletjela sve igrače i pala pred samog Zahoru na drugoj vratnici. I njega je iznenadila pa nije uspio pucati, ali je stigao vratiti do usamljenog Radeljića na desetak metara od gol-linije, koji snažnim i preciznim udarcem zakucava loptu pod Balićevu gredu za 0:1.

Slika 1 od 2.

Vezane vijesti

Nakon neuspješnog pokušaja Jelavića glavom u 5. minuti, Hajduku je trebalo dvadesetak minuta da ponovno zaprijeti Lisjaku. Sve akcije domaćina svodile su se na forsiranje Musinih ubačaja s desnog boka, koje je visoka koprivnička obrana lako rješavala.

U 23. minuti Bartolović povlači jedan napad kroz sredinu i snažno puca došavši na rub kaznenog prostora, ravno u Lisjaka. Najveću opasnost kreirao je Hrgović odličnom reakcijom na jedan "otpadak" u 27. minuti. "Bomba" s 25 metara išla je pod gredu, no Lisjak je odlično reagirao.

Jedini udarci koje su Hajdukovci uspijevali uputiti bili su s velikih udaljenosti. Carević se na dalekometni pokušaj odlučio u 32. minuti, Bartolović u 39., no bez konkretnog učinka. Grupa Torcidaša na sjevernoj tribini nije posustajala u bodrenju svoje momčadi svih 90 minuta i bili su najljepši dio pomalo otužnog današnjeg dekora.

U drugom izletu pred Hajdukova vrata, gosti su mogli i povećati prednost. U 40. minuti Bošnjak ubacuje pred Balića, Zahora izbija sam, ali se ne snalazi dobro, pa Hajdukov vratar uspijeva blokirati udarac i poslati loptu u korner. Do kraja prvog dijela još je Bartolović iz kornera pronašao glavu Jelavića, no udarac nije bio precizan.

Slika 3 od 4.

Drugi dio otvara lijep prodor Carevića po lijevoj strani i ubačaj na glavu na poluvremenu ušlog Bušića, koji slabio reagira. No, ispravlja se u 55. minuti, kada kombinaciju Bartolovića i Gabrića završava zakucavanjem lote pod gredu s dva-tri metra za 1:1.

U 64. minuti Bartolović šalje odličnu loptu za usamljenog Munhoza u sredini, no Hajdukov Urugvajac loše prima loptu i upropaštava odličnu prigodu za Hajdukov vodstvo.

Slijedili su pokušaji Hrgovića i Bartolovića, s druge strane zaprijetio je Jambrušić, no ni jedna momčad nije došla blizu pobjedničkom pogotku. U posljednjih pet minuta u glavnoj ulozi bio je Slavenov desni bočni Bošnjak, koji je mogao svoju momčad zaviti u crno.

Najprije je zaradio žuti karton u 85. minuti, dvije minute kasnije zaradio je, ali nije dobio i drugi zbog prekršaja na Hrgoviću koji ga je već prošao, a u pretposljednjoj minuti gurao je Munhoza u kaznenom prostoru, no sudac to nije kaznio jedanaestercem.

Slika 2 od 3.

U posljednjoj minuti Hajduk je ipak mogao stići do pobjede. Bušić je ubacio loptu iza leđa koprivničke obrane, Munhoz je dohvatio na drugoj vratnici, no odlična reakcija Lisjaka spasila je poraza gostujuću momčad.

Ivan Pudar, trener Hajduka: "Donekle sam i zadovoljan onim što sam vidio, naravno, samo u drugom dijelu. Mi čekamo da nam se vrate neki igrači, igrom sam možda donekle i zadovoljan, ali je drugo pitanje koliko neki igrači zadovoljavaju moje i Hajdukove kriterije. Za danas pokazano moram pohvaliti Carevića, a i danas je bilo onih koji su spavali na klupi. Ovu sezonu moramo što mirnije privesti kraju, a onda napraviti pravog Hajduka. Znam težinu ove momčadi i znam što mi je raditi."

Elvis Scoria, trener Slaven Belupa: "Dobra utakmica, došli smo s puno samopouzdanja i htjeli odigrati što bolje, kako bismo dobili dodatno samopouzdanje za finale Kupa. Napadači nam danas nisu bili raspoloženi, ali bod nas sasvim zadovoljava. Protiv Dinama ćemo igrati drugačije, bit će to drugačije utakmice."