Drogba srušio Švedsku, novi loši rezultati Italije i Španjolske

Goran Tomičić • srijeda, 15.11.2006.

Osim kvalifikacijskih,danas su igrane i prijeteljske utakmice. Iznenađenja dana su pobjede Obale Bjelokosti u Švedskoj i Rumunjske u Španjolskoj...

Švedska je bila domaćin Obali Bjelokosti. Gosti su pobijedili 1:0, golom Drogbe u 38. minuti. Estonija, protivnik naše reprezentacije u kvalifikacijama, na domaćem terenu je pobijedila Bjelorusiju 2:1. Dvostruki strijelac za Estonce je bio Oper u 17. i 66. minuti, a za Bjelorusiju je strijelac bio Hleb u 63. minuti iz jedanaesterca.

U Amsterdamu je Nizozemska ugostila Englesku. Rooney je u 36. minuti doveo Englesku u vodstvo i tako postigao prvi gol za Gordi Albion nakon utakmice protiv Hrvatske na EP 2004. u Portugalu. U 86. minuti Nizozemsku je od poraza spasio van der Vaart.

Istim rezultatom završila je i utakmica između Češke i Danske. Danska je u Pragu povela golom Lovenkrandsa u 28. minuti. U 89. minuti Jensen nije iskoristio najstrožu kaznu,a Česi su to kaznili golom Baroša minutu kasnije.

Zanimljivo je bilo i u ogledu Australije i Gane, dva najveća iznenađenje ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva. Australija je povela golom Aloisija u 27. minuti iz jedanaesterca, a konačnih 1:1 postavio je Agogo u 75. minuti.

U Švicarskoj je gostovao Brazil i već nakon prvog poluvremena vodio 2:0. Strijelci su bili Luisao u 22. i Kaka u 35. minuti. Konačnih 2:1 postavio je Maicon autogolom u 71. minuti.

Nakon novog lošeg rezultata, povećat će se pritisak medija na Roberta Donadonija. Italija je kao domaćin odigrala 1:1 protiv Turske. Azzure je u vodstvo doveo di Natale u 39. minuti, a samo tri minute kasnije konačan rezultat postavio je Materazzi autogolom.

Francuska je kao domaćin pobijedila Grčkuc 1:0. Strijelac je bio Henry u 26. minuti.

Još jedno iznenađenje dogodilo se u Španjolskoj, gdje je Rumunjska pobijedila 1:0 golom Marice u 56. minuti.

Prijateljske utakmice, 15.11.2006.
Wales - Lihtenštajn 4:0, Australija - Gana 1:1, Malta - Litva 1:4, Alžir - Burkina Faso 1:2, Estonija - Bjelorusija 2:1, Slovačka - Bugarska 3:1, Gruzija - Urugvaj 2:0, Švedska - Obala Bjelokosti 0:1, Tunis - Libija 2:0, Nizozemska - Engleska 1:1, Mađarska - Kanada 1:0, Luxemburg - Togo 0:0, Češka - Danska 1:1, Srbija - Norveška 1:1, Austrija - Trinidad i Tobago 4:1, Maroko - Gabon 6:0, Švicarska - Brazil 1:2, Egipat - Južna Afrika 1:0, Italija - Turska 1:1, Francuska - Grčka 1:0, Španjolska - Rumunjska 0:1.