Slaven Belupo - Međimurje: Poljakov gol za tri boda

U posljednjem ovogodišnjem kolu u Koprivnici su se u susjedskom derbiju sastali Slaven Belupo i Međimurje. Domaćin je odlučnije krenuo u utakmicu, i na početku prigode Dodika i Vručine brani Tomić...

Bratković je u 10. minuti igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali sudac Trivković nije se oglasio. U kontri Međimurja Kresinger je izbio sam pred Nikoloskog, ali je Poldrugač blokirao njegov udarac.

Poljak se našao u prigodi u 20. minuti, ali mu je Tomić ušao u udarac i odbio loptu. U 27. minuti Šomoci izvodi korner, a Dodik glavom pogađa vanjski dio mreže.

Farmaceuti su poveli u 29. minuti. Nakon prekršaja na Šomociju, slobodni udarac izveo je Stjepan Poljak i s 25 metara precizno pogodio Tomićev gornji lijevi kut za 1:0.

U prigodi se opet raspoloženi Poljak našao u 40. minuti nnakon akcije Vručine i Bošca, ali čakovečki vratar i ovaj put je dobro reagirao i izbacio loptu u korner. Gosti su mogli izjednačiti u 44. minuti, no Šomoci je ispred Bonacina izbio loptu u korner.

U nastavku je više inicijative imala gostujuća momčad, koja je stvorila i dvije izgledne prigode. U 58. minuti udarac Piškora brani Nikoloski, a u 80. minuti Nikoloski je napustio vrata, Božac mu je dodao prekratku loptu i Štefnčić je tukao na prazan gol, ali Poldrugač je izbio loptu s crte.

Slaven je pak mogao povećati vodstvo u par navrata. U 58. minuti Bratković je opet igrao rukom, ali Trivković ni ovaj put nije reagirao. Mumlek je u 82. minuti pokušao sa 45 metara iznenaditi Tomića, koji njegov udarac skreće u korner. U 83. minuti je nakon kornera Mumleka gredu pogodio Dodik, a u sudačkoj nadoknadi vremena udarac Bošca obranio je Tomić.