Cibona - Geoplin: Rozić zapečatio sudbinu Slovenaca

Bojan Poturica • subota, 09.12.2006.

Košarkaši Cibone su pobijedili Geoplin Slovan u susretu 13. kola NLB lige. "Cibosi" su slavili 100:81, a pobjedu su osigurali tek u posljednjoj četvrtini nakon što su prve tri četvrtine odigrali opušteno...

Nekoliko stotina gledatelja okupilo se u Draženovom domu te je svjedočilo rutinskoj pobjedi Cibone nad iznimno slabijim protivnikom, Geoplin Slovanom. Ipak, nije bilo toliko lako koliko krajnji rezultat (100:81) pokazuje, ali igrači Dražena Anzulovića bili su najbolji u četvrtoj četvrtini kad je bilo najpotrebnije.

Imali su "cibosi" u prvom poluvremenu i po 14 koševa prednosti i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 55:46. Bilo je jasno da Cibona igra u drugoj brzini, što je razumljivo uzme li se u obzir da su dva dana prije igrali utakmicu Eurolige, a današnji protivnik nije dovoljno jak da bi se momčad motivirala za cijeli susret. Anzulović je odmah na početku dao priliku novopridošlom Amerikancu Andrewu Wisniewskom koji je za 17 minuta upisao devet koševa, četiri ukradene lopte i dvije asistencije.

U drugom dijelu Slovan je odlično započeo te je čak i poveo sredinom treće četvrtine i time iskoristio potpunu nonšalantnonst domaćina. Ipak, do kraja trećeg dijela Cibona preuzima kontrolu susreta, a onda na red stiže posljednjih deset minuta u kojima "cibosi" odigravaju koncentrirano u napadu uz neveliku potrošnju u obrani te dolaze do krajnjih 100:81 nakon što je Marin Rozić (14 koševa) postigao tricu sa zvukom sirene.

Davor Kus (17 koševa) i Jurica Žuža (14 koševa, 6 skokova) najviše su se istaknuli kod Cibone, a svakako treba pohvaliti i Vedrana Morovića (12 koševa) s kojim je Cibona na parketu izgledala vrlo dobro. Jaka Klobučar (28 koševa) je odigrao najbolje u redovima mlade slovenske momčadi koja je pala na omjer 1-12 te je zadnja u ligi. Cibona je prva s omjerom 11-2.