Memphis posramljen u Chicagu, Miami u stilu prvaka

Bojan Poturica • nedjelja, 14.01.2007.

Chicago Bullsi nanijeli su najteži poraz u ovoj sezoni Memphis Grizzliesima usprkos igranju bez dva člana startne petorke. Aktualni prvak Miami Heat je u Salt Lake Cityju stigao do četvrte uzastopne pobjede, Houston je nastavio odlično i bez Yao Minga, dok je Francuz Boris Diaw predvodio Sunse do nove pobjede...

Iako su igrali bez Bena Wallacea i Andreasa Nocionija, Chicago Bullsi pregazili su Memphis Grizzliese u United Centeru. "Bikovi" su slavili 111:66, a to je bila tek njihova druga pobjeda u posljednjih sedam utakmica. "Ovaj put smo bili fokusirani svih 48 minuta. Svi su bili u utakmici te su napravili dobar posao. Trebala nam je ovakva utakmica", izjavio je Kirk Hinrich koji je upisao 20 koševa i osam asistencija. Ben Gordon (24 koša, 6 asistencija) je predvodio Bullse, a vrlo dobro su odigrali i Luol Deng (18 koševa, 6 skokova) te Michael Sweetney (13 koševa, 11 skokova). Pai Gasol (16 koševa, 13 skokova) se najviše istaknuo kod Memphisa.

Miami Heat napokon počinje igrati kao aktualni prvak NBA lige. Heat je upisao četvrtu uzastopnu pobjedu na gostovanju kod Utah Jazzera. Bilo je 119:110 za goste. Dwyane Wade (32 koša, 10 asistencija, 6 ukradenih lopti) je još jednom briljirao, a veliku pomoć imao je u Jasonu Williamsu (20 koševa) i Jasonu Kaponu (18 koševa, 6 skokova). Shaquille O'Neal još uvijek nije potpuno spreman te će najvjerojatnije propustiti sljedeći susret Miamija koji gostuje u Los Angelesu kod Lakersa. Carlos Boozer (29 koševa, 14 skokova) je bio prvo ime Utaha. Deron Williams (19 koševa, 6 skokova, 5 asistencija) je odigrao vrlo dobro. Gordan Giriček je ponovno startao u petorci, a za 11 minuta je promašio tri šuta iz igre.

Izostanak Yao Minga uopće ne kvari planove Houston Rocketsa koji imaju omjer 9-2 bez kineskog centra. Sinoć su slavili na gostovanju kod Sacramenta nakon dodatnih pet minuta rezultatom 115:111. Tracy McGrady (37 koševa, 9 asistencija) je bio ubitačan izvana, a Dikembe Mutombo (11 koševa, 18 skokova) ponovno je podsjetio na stare dane. Rafer Alston (22 koša, 8 asistencija) je bio vrlo dobar. Ron Artest (34 koša) i Corliss Williamson (30 koševa, 12 skokova) su najviše pokazali kod Sacramenta koji je na omjeru 14-20.

Phoenix Sunsi su upisali devetu uzastopnu pobjedu. Sunsi su slavili 107:101 protiv Orlando Magica. Šestorica igrača Sunsa ubilježila su dvoznamenkasti broj koševa. Najviše su se istaknuli Boris Diaw (19 koševa, 11 asistencija, 9 skokova) i Steve Nash (23 koša, 8 asistencija, 5 skokova). Kod Orlanda su također šestorica igrača upisala dvoznamenkasti broj koševa. Jameer Nelson (26) je postigao najviše od svih.