Udinese lako preko Torina

Ivana Spahija • subota, 27.01.2007.

U prvoj utakmici 21. kola Serie A Udinese je na gostujućem terenu u Torinu svladao istoimeni klub rezultatom 3:2. Ova utakmica je bila od velikog značaja za momčad iz Udina, jer se zahvaljujući bodovima koje su dobili sada nalaze na dijelu ljestvice koji vodi u Europu.

Utakmica je započela dominacijom Torinesa koji gostima nisu dopuštali prelazak sredine terena. Prvo je gađao Rosina, ali vratar Udinesea De Sanctis je njegov udarac obranio. U 18. minuti susreta Obodo je goste doveo u vodstvo, nakon odličnog dodavanja Barreta iz blizine je svladao domaćeg vratara Abbiatija. Taj pogodak je probudio igrače Udinesea koji su se trudili povećati vodstvo. U 27. minuti D'Agostino je gađao desni gornji kut mreže Torinesa, ali lopta se od grede odbila u out. U 33. minuti susreta Obodo je poslao odličnu loptu prema Barreti koji je zaobišao Abbiatija i pogodio praznu mrežu za vodstvo Udinesea od 2:0. Slavlje Barrete nije potrajalo dugo, ozlijedio se i bio je prisiljen napustiti teren. Pri kraju prvog poluvremena igrači Torina su imali priliku smanjiti na 2:1, ali Baroneovu stopostotnu priliku zaustavio je De Sanctis.

Drugo poluvrijeme Torinesi su započeli pritiskom na gostujuću obranu, Rosina i Barone su pokušavali preokrenuti rezultat, ali bez uspjeha. U 61. minuti Muntari je uputio udarac prema vratima Abbiatija, a Asamoah, koji je u igru ušao umjesto ozlijeđenog Barretija, je loptu pospremio u mrežu za vodstvo Udinesea od 3:0. U 77. minuti susreta Torino je smanjio rezultat na 1:3, Stellone je pao u šesnaestercu, sudac nije ništa dosudio, ali Abbrusciato se našao na pravom mjestu i pogodio mrežu De Sanctisa. Domaćini su se nakon tog pogotka malo probudili, Barone se ponovno našao u prilici promijeniti rezultat, ali nije bio precizan. U 85. minuti Torino je ostao s igračem manje, zbog prekršaja nad Asamoahom i drugog žutog kartona u svlačionicu je poslan Cioffi.

Ni to nije spriječilo igrače Torina da zatresu mrežu gostiju, u trećoj minuti sudačke nadoknade Abbrusciato je volejem pogodio mrežu Udinesea i postavio konačan rezultat susreta, 3:2 za Udinese koji se zahvaljujući ovoj pobjedi trenutno nalazi na visokom četvrtom mjestu na ljestvici. Torino je nakon ovog poraza pao na 14. mjesto.

U drugoj utakmici ovog kola Lazio je na gostovanju kod Palerma uzeo sva tri boda i rezultatom 3:0 zadržao se na sedmom mjestu na ljestvici. Kao što to obično biva, susret je započeo dominacijom domaćina. Caracciolo je imao nekoliko prilika dovesti Palermo u vodstvo, ali oba udarca mu je skinuo odlični Peruzzi. Tek sredinom prvog poluvremena proradio je Lazio, Ledesma i Rocchi su imali nekoliko dobrih prodora prema prostoru domaćina, ali ih je omela obrana Palerma. U 45. minuti susreta Makinwa je pobjegao domaćoj obrani, njegov udarac je blokiran, ali se odbio do Rocchija koji je kroz "šumu nogu" pogodio mrežu Palerma i doveo Lazio u vodstvo.

U drugom poluvremenu Palermo je krenuo silovito, gosti iz Rima su se morali braniti, ali srećom po njih, udarci Pisana i Caracciola nisu bili precizni. U 53. minuti bio je slobodan udarac za Lazio, Siviglia je centrirao i pogodio za vodstvo Lazija od 2:0. Palermo je nastavljao s pritiskom, ali bezuspješno. Ni igrači Lazija nisu mirovali iako su imali vodstvo od 2:0, tražili su priliku za povećanje vodstva i dočekali je u 77. minuti. Rocchi je dodao Makinwi, Corini ga je srušio u šesnaestercu, a sudac bez oklijevanja pokazao na bijelu točku. Rocchi je bio siguran strijelac za vodstvo Lazija od 3:0. Tim rezultatom je i okončana utakmica i Lazio se kući vraća sa nova tri boda te se sada nalazi na sedmom mjestu na ljestvici. Palermo je unatoč porazu ostao treći.

Serie A, 21. kolo:: Torino - Udinese 2:3, Palermo - Lazio 0:3.