Hajduk odradio posao s pričuvnim snagama

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 18.09.2006.

Hajduk je prvi klub koji je osigurao plasman u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa. Samo četrdesetak sati nakon prvenstvenog derbija s Varteksom, splitski klub odradio je posao protiv Mladosti iz Ždralova i to kao gost na svom Poljudu...

Pričuvna momčad Hajduka, u kojoj se našlo puno splitskih "poletaraca", s 3:0 pobijedila je trećeligaša Mladost iz Ždralova i osigurala klubu plasman u osminu finala.

Slika 1 od 2.

Gosti iz malog mjesta kraj Bjelovara prihvatili su poziv Hajduka da utakmicu odigraju na Poljudu, pa je Hajduk danas na svom stadion igrao kao gost. Mladost je u Split dopratila i grupa od stotinjak navijača, smještenih na "domaćoj" zapadnoj tribini.

Hajdukovcima su trebale 33 minute da probiju zadnji red "domaćina". Stipe Bačelić-Grgić poslao je loptu paralelnu gol liniji, Jurica Vučko dočekao ju je usamljen na 5 metara i lako pospremio u mrežu za 0:1.

Slika 2 od 3.

Hajdukov povratnik bio je strijelac i drugog pogotka. Opet je akciju začeo Bačelić-Grgić oduzimanjem lopte na 20 metara, proslijedio Ljubičiću koji pronalazi samog J.Vučka na desnoj strani, a najiskusniji igrač "šarolike" splitske momčadi precizno cilja suprotni kut, lopta od vratnice ulazi u mrežu za 0:2

Treći pogodak djelo je Marina Ljubičića, koji je dobio loptu u šesnaestercu, povukao nekoliko koraka i snažno zakucao loptu pod gredu za 0:3.

Slika 3 od 4.

U drugom dijelu Hajduk trener Zoran Vulić dao je prigodu trojici novih juniora, pa će utakmica protiv Mladosti iz Ždralova zauvijek ostati ubilježena kao prva službena utakmica Bačelića-Grgića, Glasovića, Žaje i Varvodića.

Što se prikazanog u 90 minuta tiče, uz dvostrukog strijelca Vučka, najviše je pokazao vezni dvojac Bačelić-Grgić - Ljubičić, a agresivnošću i trkom isticao se i Drago Gabrić. Valja spomenuti i da se u prvih 45 minuta svidio i Mađar Miklos Gaal, koji je puno radio na lijevoj strani i slao vrlo upotrebljive ubačaje u sredinu.

Iako protivnik nije bio previše zahtjevan, mladi Hajdukovci pokazali su da trener Zoran Vulić i u budućnosti može računati na njih. Posebno na trojku iz sredine terena.