Dinamo - Međimurje: S pola snage

Dario Dodić • subota, 19.08.2006.

Slika 4 od 5.

Međimurje je jedan od rijetkih klubova koji se na Maksimir najčešće ne dolazi braniti. Predvođeni Dinom Kresingerom Čakovčani su hrabro ušli u susret i uspjeli su odoljeti prvim snažnim naletima Dinama. Modri su stajali prilično visoko na terenu vršeći pritisak na defanzivnu liniju Međimurja. Pritisak baš i nije urodio plodom, jedinu polupriliku imao je Etto nakon kombinacije s Cvitanovićem. Etto se pripremao na udarac glavom, no prisebna obrana Međimurja ispred njega je otklonila opasnost.

Bad Blue Boysi glasnim su navijanjem pokazali vrataru Turini da su uz njega, a samo nekoliko trenutaka kasnije povelo je Međimurje; nakon ubačaja iz kuta Turina je kratko odbio loptu, iskosa s desne strane loptu je prihvatio Štefančić, uputio je kombinaciju udarca i ubačaja, lopta se nezgodno odbila od Nowotnyja i matirala nesretnog Turinu.

Slika 1 od 2.

Modri su se nakon primljenog pogotka malo izgubili. Najaktivniji u Dinamovom napadu bio je Ljubojević, ali njegovi dalekometni pokušaji nisu ugrozili vratara Čonkaša. U 20. minuti Turina se na najbolji način zahvalio Boysima na podršci - opasni Kresinger još je jednom probio lijevu stranu, ubacio je u sredinu gdje je sjajnim volejem reagirao Mario Rac. Pogodio je donji lijevi kut Turininog gola koji sjajnom reakcijom odbija loptu.

Eduardo i Ljubojević pokušavali su donijeti izjednačenje Modrima, ali lopta nije htjela ući u gol. Odličnu je priliku propustio i prilično slabi Agić; u 40. minuti nakon ubačaja loptu mu je glavom spustio Ćorluka, Agić snažno puca s ruba kaznenog prostora, ali Čonkaš sjajnom reakcijom spašava svoja vrata.

Igrale su se posljednje minute prvoga dijela kada je Dinamo došao do izjednačenja. U 43. minuti Mamić ubacuje loptu na lijevu vratnicu gola gostiju gdje je najviši u skoku Ljubojević koji glavom izjednačuje na 1:1.

Slika 2 od 3.

Na poluvremenu se trener Dinama Josip Kuže odlučio i na prvu izmjenu. Jasmina Agića zamijenio je Ognjen Vukojević, a još više se napadu počeo pridodavati Ćorluka, koji je i u prvom poluvremenu igrao na desnom boku, ispred Etta

Puno su bolje u drugi dio ušli Modri pa su već u 53. minuti došli do vodstva. Balašković se pomalo nespretno zabio u Eduarda u kaznenom prostoru Međimurja, pa je sudac Marić pokazao na bijelu točku. Upitno je je li start Balaškovića bio za najstrožu kaznu, ostaje dojam da je Marić kompenzirao start na Eduardu nekoliko minuta prije koji je više mirisao na jedanaesterac. Brazilac s hrvatskom putovnicom preuzeo je izvođenje udarca na sebe i rutinski trese mrežu za 2:1.

Slika 3 od 4.

Samo četiri minute kasnije mogao je Eduardo postići još jedan pogodak - nakon ubačaja glavom tuče s otprilike sedam metara, ali Čonkaš brani. Na odbijenu loptu naletio je Ljubojević, ali šalje loptu ravno u ruke Čonkašu. U 63. minuti Modri postižu treći gol. Modrić je sjajno prošao po desnoj strani, ostavio povratnu loptu Eduardu koji neometan po drugi puta matira Čonkaša.

Gosti su se otvorili u nadi da mogu doći do novog pogotka, no takvom su igrom otvorili prostor za Dinamove nalete. Ipak, mogli su do pogotka doći gosti. Dvaput je opasno prijetio Piškor, ali na mjestu je bio vrlo dobri Turina. Još je jednom solidan pokušaj imao Kresinger, prošao je Ćorluku na desnoj strani no njegov udarac u bliži kut brani Turina. U 84. minuti došla je i konačna potvrda Dinamove pobjede. Lukavi Etto vršio je pritisak na zadnju liniju Međimurja, ukrao loptu Vitasu i nesebično uposlio Ljubojevića koji bez problema postavlja konačnih 4:1. Rezultat odaje dojam lagane pobjede, no činjenica je da Dinamo i nije odigrao briljantno, prisebni Turina u više je navrata spasio Modre od još ponekog pogotka gostiju.