Cibalia - Zagreb: Poraz za kraj godine

Hrvoje Niče • subota, 02.12.2000.

Vinkovčani i u zadnjem susretu ove kalendarske godine na svom travnjaku nisu uspjeli doći do prve ovosezonske pobjede. Ovaj put ime se ispriječila solidna momčad Zagreba, koja je na greškama domaće ekipe došla do vrlo važna tri boda u daljnjem natjecanju.

Susret je počeo burno. U trećoj minuti izglednu priliku ne koristi Franja nakon asistencije Čižmeka, lopta je prošla pokraj gola. Na drugoj strani, već u sljedećoj akciji pokušava priprijetiti Križanović, no na putu do gola ispriječio mu se danas odlični Sandro Tomić. Nakon toga, što se tiče napadačkog dijela, igra se malo smirila sve do 17. minute kada se Križanović spetljao nekoliko metara od gostujućeg gola. Priliku utakmice propustio je Karabogdan. Pavličić je pretrčao cijelo igralište, te asistirao novopridošlom napadaču koji u ovoj akciji nije pokazao sve što zna i umije jer mu se ispriječio vratar Tomić. Tri minute potom gosti dolaze do vodstva. Franja je probio po lijevom boku i poslao prizemnu loptu koja je prošla pokraj nekoliko domaćih igrača do Baturine koji s dva metra postiže gol.

U drugom dijelu, točnije u 51. minuti Andričević pogađa gredu nakon izvođenja kornera. Cibalia je u tim trenucima bila nadmoćnija, no jalovi napadači nisu pokazali svoje stvarne kvalitete. U 75. minuti riješava se utakmica. Čačić asistira za Perića koji pucavši pokraj Marića pogađa suprotni nebranjeni kut vinkovačkog gola za sigurno vodstvo od 0:2. Ovaj rezultat je bio konačan, premda je bila po još jedna prilika na obje strane.

Vinkovčani tako ostaju pri samom dnu i postavlja se pitanje, tko će ih gledati iduće sezone, a tko će ih spasiti ne ispadanja iz lige?