Marseille dobar i s devetoricom, Sarajevo iznenadilo

Branimir Korać • četvrtak, 10.08.2006.

Odigrani su prvi susreti drugog pretkola Kupa Uefa. Čak 30 susreta bilo je ovog četvrtka na rasporedu, a epitet najneizvjesnijeg nosi onaj u Bernu gdje su se susreli Young Boys i Olympique iz Marseillea. Gosti su susret završili s devetoricom igrača, ali unatoč tome došli do remija. Sarajevo je ugodno iznenadilo svoje navijače pobjedom nad jakim Rapidom iz Bukurešta...

Iako su više od sat vremena igrali s desetoricom, a posljednjih 20 minuta i s devetoricom igrača, nogometaši Olympiquea iz Marseillea su došli do remija na gostovanju kod Young Boysa. Konačnih 3:3 svjedoči o vrlo dobroj utakmici u kojoj na kraju zadovoljniji s rezultatom mogu biti gosti.

Već u šestoj minuti Taiwo je isključen kod gostiju, da bi u 70. pocrvenio i Zubar. Tri puta je Marseille vodio (dva pogotka Niang i jedan Zubar) da bi Švicarci preko Hakana Yakina, Paula i Santosa poravnavali, ali ne i poveli.

Neočekivano težak posao imala je Hertha koja je u Berlinu tek s 1:0 pobijedila gruzijsku momčad Ameri iz Tbilisija. Pogodak za Nijemce postigao je u sudačkoj nadoknadi Okoronkwo i tako spriječio blamažu.

Minimalnih 1:0 odnosi Newcastle s neugodnog gostovanja u Latviji kod Ventspilsa. Englezi su do pobjede došli pogotkom Titusa Bramblea u 70. minuti i tako jednom nogom ušli u slijedeće kolo.

Albanski predstavnik Tirana nakon što je eliminirao Varteksa, za protivnika je dobio turski Kayserispor. Turci su uspješno odradili posao već na gostovanju i pobjedom 2:0 praktički osigurali prolaz. Strijelci su bili Egey i Akagunduz.

Slika 1 od 2.

Ciparski Ethnikos Achnas eliminirao je u Intertoto kupu Osijek, ali u Kupu Uefa s gostovanja kod Roeselarea, belgijskog predstavnika, nosi poraz. Belgijci su slavili 2:1 pogocima Dufoora i Orisa dok je nadu gostima ostavio Stepanović pogotkom iz jedanaesterca.

Sjajan rezultat ostvarilo je Sarajevo pobjedom nad Rapidom iz Bukurešta 1:0. Slavlje domaćim navijačima donio je Obuća pogotkom u sudačkoj nadoknadi, a treba napomenuti kako su gosti od 65. minute igrali bez isključenog Constantina.

U rubriku neočekivanih rezultata treba staviti i remije CSKA iz Sofije s Hajdukom iz Kule, Flore i Bröndbyja te Twentea i Levadije iz Talina.

Drugo pretkolo Kupa Uefe, prvi susreti:
Černomorec (Ukr) - Wisla Plock (Polj) 0:0, Rubin (Rus) - BATE (Bje) 3:0, Karvan (Aze) - Slavia (Češ) 0:2, Tirana (Alb) - Kayserispor (Tur) 0:2, Artmedia (Svk) - Dinamo Mi. (Bje) 2:1, Bnei Yehuda (Izr) - Lokomotive S. (Bug) 0:2, Roeselare (Bel) - Ethnikos (Cip 2:1, Ried (Aut) - Sion (Švi) 0:0, CSKA S. (Bug) - Hajduk K. (Srb) 0:0, Hapoel TA (Izr) - Domžale (Slo) 1:2, Hertha (Njem) - Ameri (Gru) 1:0, Randers (Dan) - Kaunas (Lit) 3:1, Start (Nor) - Drogheda United (Irs) 1:0, Odense (Dan) - Llanelli (Wal) 1:0, Brann (Nor) - Atvidabergs (Šve) 3:3, Molde (Nor) - Skonto (Lat) 0:0, Zimbru (Mol) - Metalurg Z. (Ukr) 0:0, Young Boys (Švi) - Marseille (Fra) 3:3, Twente (Niz) - Levadia (Est) 1:1, Ventspils (Lat) - Newcastle United (Eng) 0:1, Fehervar (Mađ) - Grasshoppers (Švi) 1:1, Apoel N. (Cip) - Trabzonspor (Tur) 1:1, Dinamo Bu. (Rum) - Beitar (Izr) 1:0, Partizan (Srb) - Maribor (Slo) 2:1, Sarajevo (BiH) - Rapid Bu. (Rum) 1:0, Basel (Švi) - Vaduz (Lie) 1:0, Flora (Est) - Brondby (Dan) 0:0, Suduva (Lit) - Club Brugge (Bel) 0:2, Mattersburg (Aut) - Wisla Krakow (Polj) 1:1, Gretna (Ško) - Derry City (Irs) 1:5.