Werderu derbi, Klasniću poluvrijeme

Petar Plevnik • subota, 19.08.2006.

Derbi susret subotnjeg programa drugog kola Bundeslige igran je u Bremenu gdje je Werder ugostio Bayer iz Leverkusena. Slavio je Werder s 2:1. Schalke je na gostovanju kod Alemannije u Aachenu i sa čovjekom manje došao do pobjede, a Hertha je u Berlinu pregazila Hannover...

U najzvučnijem susretu kola snage su u Bremenu odmjerila dva pobjednika iz prvog kola, Werder i Bayer iz Leverkusena. Iako su gosti ostavili bolji dojam, bodovi ostaju u Bremenu. Susret je bolje otvorio Bayer te nakon što je u 11. minuti Pasanen u 16-ercu domaćina prekršajem zaustavio Kießlinga, Freier pretvara najstrožu kaznu u vodstvo. Werderu nije trebalo dugo da dođe do izjednačenja. U 26. minuti Diego pronalazi Klosea, koji je brži od Ramelowa i zabija za poravnanje rezultata.

U izjednačenom drugom dijelu, gosti su najbolju priliku propustili u 65. minuti, kada Barbarez iz izgledne situacije pogađa vratnicu. S druge strane, u 70. minuti miljenici sreće bili su gosti, nakon što je Hugo Almeida sa svega jednog metra uspio promašiti potpuno prazan gol! Ipak, Portugalac, koji je na poluvremenu zamijenio Ivana Klasnića, za iskupljenje se pobrinuo u 77. minuti, kada ga je nakon brze kontre idealno poslužio Diego a Almeida iz slične situacije kao u 70. minuti ovaj put pogađa, za nova tri boda domaćina.

Ništa manje zanimljivo nije bilo ni u dvoboju Energie Cottbusa i HSV-a. U susretu preokreta, na kraju napravedniji ishod - podjela bodova. U vodstvo su prvi došli gosti, nakon što je Sanogo u 39. minuti preciznim udarcem svladao nemoćnog Piplicu na golu domaćina. Domaćini su do izjednačenja došli u 56. minuti, nakon što im je, zbog igranja Jarolima rukom na gol liniji, dosuđen 11-erac, koji je u pogodak pretvorio Munteanu. Zanimljivo, tom prigodom Jarolim nije zaradio isključenje. Do potpunog preokreta Energie dolazi u 69. minuti, a strijelac je još jedan Rumunj, Radu. Ipak, gosti se ne predaju te samo tri minute kasnije te nakon nizozemske kombinacije Van der Vaart - de Jong, ovaj potonji osigurava gostima bod.

Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinula se berlinska Hertha, koja je sa 4:0 bila uspješnija od gostiju iz Hannovera. Sjajnu formu potvrdio je srpski napadač Marko Pantelić, koji se i danas dva puta upisao u listu strijelaca, u 20. i 63. minuti. Preostali pogoci djelo su Dardaija u 31. i Eberta u 76. minuti. Gostima je posao dodatno otežao iskusni Michael Tarnat, zaradivši isključenje u 50. minuti.
U redovima domaćina od 73. minute igrao je i Srđan Lakić, ušavši u igru kao zamjena za Pantelića, a Josip Šimunić odradio je svih 90 minuta.

I u svom drugom susretu u drušvu najboljih, Alemannia iz Aaachena doživila je poraz. U predstavljanju domaćoj publici bolji je bio Schalke slavivši sa 1:0. Iako su gosti od 39. minute, nakon izravnog crvenog kartona Krstajiću, ostatak susreta igrali s desetoricom igrača, pogodak Rodrigueza u 53. minuti bio je dovoljan Schalkeu za prvu pobjedu u sezoni.

Za najveće iznenađenje pobrinuo se Mainz, otrgnuvši u Dortmundu bod Borussiji. 76. minuta trebalo je domaćinima da pred rasprodanim Westfalenom probiju čvrstu obranu gostiju, a kada je to Amedicku konačno i pošlo za nogom, samo minutu kasnije gosti dolaze do izjednačenja, pogotkom novog Mainzovog pojačanja iz Bochuma, Brazilca Edua.

U jedinom susretu bez pogodaka Eintracht i Wolfsburg u Frankfurtu su odigrali 0:0.

Bundesliga, drugo kolo, 19.08.2006.: Aachen - Schalke 04 0:1, Borussia Dortmund - Mainz 1:1, Energie Cottbus - HSV 2:2 , Eintracht Frankfurt - Wolfsburg 0:0, Hertha - Hannover 96 4:0, Werder Bremen - Bayer Leverkusen 2:1