Rangersima derbi i vrh

Branimir Korać • subota, 19.08.2006.

U derbiju četvrtog kola škotskog Premiershipa Glasgow Rangersi svladali su na svom travnjaku Hearts s 2:0 i preuzeli vodeću poziciju na ljestvici...

Hearts je na gostovanju na Ibroxu na poluvrijeme odnio 0:0, a u četvrtoj minuti drugog poluvremena već je bio u izgubljenoj situaciji. Rangersi su furioozno ušli u drugo poluvrijeme i u 47. minuti Dado Pršo iznuđuje prekršaj u šesnaestercu i kazneni udarac. Siguran s bijele točke bio je Kris Boyd. Dvije minute kasnije Boyd je ponovno u središtu pozornosti. Lee Martin ubacio je, a Boyd zakucao loiptu u mrežu. Pršo je odigrao odličnu utakmicu, a u drugom dijelu pogodio je i gredu.

Kilmarnock je u gostima s 2:1 svladao Falkirk nanijevši mu prvi ovosezonski poraz. Falkirk je poveo u 44. minuti preko reprezentativca Trinidada i Tobaga Latapyja, ali u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Wales poravnava na 1:1. U 87. minuti pobjedu gostima donosi igrač s klupe Paul Di Giacomo.

Vezane vijesti

Motherwell je potvrdio primat najslabije momčadi lige porazom kod Hiberniana 3:1. Benjolloun, Brown i Jones, a u završnici je smanjio McDonald.

Škotski Premiership, četvrto kolo:
St. Mirren - Aberdeen 1:1, Dundee United - Dunfermline 0:0, Falkirk - Kilmarnock 1:2, Hibernian - Motherwell 3:1, Glasgow Rangers - Hearts 2:0.