Werder protutnjao Mainzom

Petar Plevnik • petak, 27.10.2006.

U prvom susretu devetog kola Bundeslige, Werder je upisao uvjerljivu pobjedu u Mainzu, svladavši domaćine sa čak 6:1. Novom pobjedom Werder je zadržao vodstvo na ljestvici, dok je Mainz i dalje u zoni ispadanja...

Sve dvojbe oko pobjednika Werder je riješio već u prvih 20 minuta, kada je pogocima Klosea u 14. i 20. te Hunta u 19. minuti došao do ogromnih 3:0. Tračak nade domaćinima je pružio Azaouagh u 73. minuti, no već u slijedećoj minuti gosti preko Hunta ponovno vraćaju na tri gola razlike. Pet minuta kasnije u strijelce se za goste upisao Naldo, da bi konačnih 1:6 postavio Diego u 89. minuti.

U redovima Werdera svih 90 minuta odradio je Jurica Vranješ, dok je Ivan Klasnić u igru ušao u 81. minuti, asistiravši Diegu kod posljednjeg Werderovog pogotka.