Schalke još tjedan dana na vrhu

Petar Plevnik • petak, 24.11.2006.

Pobjedom nad Bochum (2:1) u prvom susretu 14. kola Bundeslige, Schalke je dodatno učvrstio prvo mjesto na ljestvici. S nova tri boda momčad iz Gelsenkirchena sada ima pet bodova i utakmicu više u odnosu na drugoplasirane Werder i Stuttgart...

Schalke je do pobjede došao ponajviše zahvaljujući odličnih prvih pola sata na Veltins Areni. Domaćini su u vodstvo došli u 19. minuti preko Rafinhe, a osam minuta kasnije vodstvo kraljevskoplavih udvostručuje Lovenkrands.

Početkom drugog dijela nadu gostima pogotkom za 2:1 vraća Gekas, no u 66. minuti sve nade gostiju padaju u vodu, nakon što zbog prekršaja Butschera nad Lovenkrandsom u 16-ercu gostiju Butscher zarađuje isključenje. Upsrkos promašaju Kobiašvilija s bijele točke, gosti nisu smogli snage da s igračem manje dođu do izjednačenja.