Poropatu prejak Aspirin

Petar Plevnik • nedjelja, 24.12.2006.

U prva tri susreta 15. kola Bundeslige za veliko iznenađenje pobrinuli su se Bayer Giantsi koji su nakon serije od šest uzastopnih poraza na gostujućem parketu svladali drugoplasirani Ludwigsburg Silvana Poropata...

Malo tko je očekivao da će nakon serije od šest uzastopnih poraza momčad iz "grada Aspirina" crnu seriju prekiniti na gostovanju kod Ludwigsburga, koji je u proteklom kolu poražen od ALBE tek nakon produžetaka. Ipak, gosti iz Leverkusena dominirali su svih 40 minuta i zasluženo slavili sa 87:76.

Najbolji strijelac u redovima gostiju Jared Newson sa 21 poenom (9/13), dok je double double učinak ostvario Eric Taylor sa 19 poena (7/13) i 10 skokova. Kod domaćina 25 poena (9/17) Milana Goljovića te 15 (7/10) Cukinasa.

Nakon što su u prošlom kolu došli do prve ovosezonske pobjede, košarkaši Nürnberga uspijeli su doći i do drugog slavlja. Na domaćem parketu svladan je izravni konkurent u borbi za ostanak, Giessen. U tijesnoj pobjedi 68:67 najbolji u redovima domaćina Michael Lake sa 17 poena (6/13), dok kod gostiju isti broj poena Danila Agustina Pinnocka (7/18).

Vrlo zanimljivo bilo je i u dvoboju Paderborna i Bremerhavena, u kojem su o pobjedniku odlučivali produžeci, u kojima su se bolje snašli gosti i slavili sa 77:75. Domaćini mogu najviše žaliti za posljednjom četvrtinom u koju su ušli sa 14 poena prednosti, no usprkos tome gosti su uspijeli izboriti produžetke i pobjedu. Najbolji u redovima pobjednika C.J. Wallace sa double double učinkom od 24 poena (6/15) i 15 skokova te Adam Chubb sa 11 poena (5/11) i 13 skokova. Kod domaćina 18 poena (7/15) Timothya Blacka.