Uspješan nastup Tvin Trgocentra na turniru u Švicarskoj

Ivan Ambroš • subota, 30.12.2006.

Na međunarodnom turniru u švicarskom St. Gallenu ekipa osječkog stručnjaka Zdenka Kordija odigrala je šest utakmica i doživjela samo jedan poraz i to od pobjednika turnira i prošlogodišnjeg sudionika Lige prvakinja, španjolske Elde...

Tvin Trgocentar je, kao zamjena za Podravku Vegetu koja je otkazala sudjelovanje, od 28. do 29. prosinca sudjelovao na tradicionalnom međunarodnom turniru za rukometašice. Igralo se dva puta po dvadeset minuta uz pet minuta odmora.

Prvog je dana Kordijeva ekipa pobijedila francuski Besancon 22:15 a remizirala s danskim Aarhusom15:15 i pobjednikom Challenge kupa 2005. njemačkim Bayer Leverkusenom 23:23. Drugi su dan virovitičke rukometašice slavile protiv domaćeg sastava Brűhla 18:13 ali i izgubile od Elde 12:27. Naposlijetku su u susretu za treće mjesto ponovo pobijedile ekipu Brűhla rezultatom 21:14 (12:7).

Prvo mjesto na turniru osvojila je Elda pobjedom u finalu protiv Bayer Leverkusena 26:15 (13:8). Najbolji strijelac turnira bila je 31-godišnja Slovenka Silvana Ilič koja je za Eldu zabila 29 golova.