Dvoransko prvenstvo Hrvatske počinje sredinom prosinca

Goran Tomičić • srijeda, 22.11.2006.

Drugo Dvoransko prvenstvo klubova 1. HNL počinje 12. prosinca, ali uz nekoliko izmjena u odnosu na prošlogodišnje...

Igrati će se tri dvodnevna turnira na kojima će sudjelovati po šest klubova. Prvi turnir se igra 12. i 13. prosinca, a na njemu će sudjelovati Dinamo i pet klubova koji će biti određeni ždrijebom. Drugi turnir se igra 14. i 15. prosinca, na kojem sudjeluje Hajduk i preostalih pet klubova. Podsjetimo, prošle godine se raspored klubova određivao temeljem plasmana na ljestvici nakon završetka jesenske polusezone.

Na finalni turnir koji se igra 16. i 17. prosinca plasirat će se po tri najbolja kluba iz kvalifikacijskih turnira. Još jedna izmjena je da klubovi na finalni turnir prenose rezultate međusobno odigranih utakmica. Dakle, tri najbolja kluba sa prvog turnira će igrati samo protiv klubova sa drugog turnira. Nakon tih utakmica četiri najbolja kluba će kup - sustavom igrati za prvo i treće mjesto.

Novost je i igranje na umjetnoj travi na terenu dimenzija 50 x 30 metara. Utakmice će se igrati u dva poluvremena po 12 minuta. Igra se sa pet igrača i vratarem uz ˝ leteće ˝ izmjene. Klubovi mogu prijaviti maksimalno 15 igrača. Važna novost je da su svi klubovi obvezni nastupiti sa najboljim sastavima i trenerima, što su mnogi izbjegli prošle godine.