Italija: Roma i s remijem povećala prednost

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 04.12.2000.

Tablica Raspored i rezultati

Roma nije uspjela slomiti otpor Perugije, iako se na stadionu Renato Curi osjećala kao - domaćin. Razlog je prava "seoba Rimljana", njih oko 10 000 pratilo je "vukove" u pohodu na nove bodove koji bi ih još čvršće uvjerili da je ove godine Roma sposobna nakon 18 godina, po treći put slaviti "scudetto". Iako je Romin pakleni napad zaustavljen, prednost pred pratnjom je povećana još za jedan bod.

Razlog tome je poraz Atalante u Parmi, koja je nakon slabog starta, ponovno, kao i prošle sezone, vrlo brzo uhvatila korak s vodećima. Vjerojatno najzaslužnija je očita "pogreška" bogatog gazde Lazija Cragnottija, koji je u lovu na najskuplji transfer u povijesti nogometa, Parmi prepustio sjajnog Sergija Conceiçaa. Portugalac je i protiv momčadi iz Bergama bio jedan od najboljih na terenu, ponovno i strijelac za potvrdu pobjede. Atalanti je ovo bio prvi poraz u prvenstvu, tek u 9. kolu.

U superderbiju Intera i Juventusa, utakmici koja je mogla zadovoljiti i najprobirljivije ljubitelje "bubamare", bodovi su podijeljeni, iako je Juve već u 10. minuti vodio 2:0. Francusku večer strijelaca (Trezeguet i Zidane za Juve, Blanc za Inter), "pokvario" je samo Di Biaggio, lijepim pogotkom nakon iznenadnog udarca sa gotovo tridesetak metara od Van Der Sara. Igor Tudor ušao je u igru u 67. minuti, dok Dario Šimić nije bio ni na klupi domaćina.

Naš najbolji igrač na "čizmi" i dalje je Davor Vugrinec. Iako nije postigao pogodak protiv Fiorentine, bio je najbolji igrač Leccea i jedan od najzaslužnijih za bod, kao i visok plasman (10. mjesto) "siromašnog" kluba s juga Italije. Od naših igrača, samo je još Mario Cvitanović odigrao svih 90 minuta, u pobjedi Verone protiv Brescije, u kojoj naš mladi reprezentativac Ivica Javorčić ipak ne uspijeva izboriti mjesto među prvih 18. Konačno je malo više prostora dobio i Stjepan Tomas, koji je ušao već u 35. minuti u Bologni, gdje je Vicenza uzela vrijedan bod. Zvone Boban odigrao je epizodnu rolu u Udinama, zamijenivši nezadovoljnog Leonarda tek 9 minuta prije kraja.

Rezultati 9. kola: Bologna - Vicenza - 1:1, Inter - Juventus - 2:2, Lazio - Reggina - 2:0, Lecce - Fiorentina - 1:1, Napoli - Bari - 1:0, Parma - Atalanta - 2:0, Perugia - Roma - 0:0, Udinese - Milan - 0:1, Verona - Brescia - 2:1.