Pula - Kamen Ingrad: Veličani se jeftino prodali

Branimir Korać • subota, 23.09.2006.

Pula je upisala treću prvenstvenu pobjedu. U Istri je gostovao Kamen Ingrad od kojeg se očekivalo puno više, no Veličani su bili prilično neraspoloženi i Pula je s lakoćom došla do pobjede 2:0.

Susret je pratilo 1500 gledatelja koji su došli podržati Puljane nakon sramotnog ispadanja u Kupu protiv niželigaša iz Hrvaca, Taj poraz dao je dodatan motiv Puljanima da odigraju dobru utakmicu i uzmu tri boda u susretu s uzdrmanim protivnikom. Veličani su s druge strane u Kupu teškom mukom svladali niželigaša Podravinu, ali zato u prvenstvu ne stoje dobro.

Počelo je očekivanom inicijativom domaćina koji igra bolje u prvih 45 minuta i u tom razdoblju postiže oba pogotka. Prvu konkretniju priliku imali su Puljani u 16. minuti i odmah ju realizirali. Maksimović je lijepo pronašao u šesnaestercu Nikolu Kalinića, ovaj prošao dvojicu braniča gostiju i pogodio mrežu Avdukića.

Očekivalo se da će gosti krenuti agresivnije nakon primljenog pogotka, no i dalje su igrali vrlo loše i beskrvno. Pula u još nekoliko navrata prijeti, ali Ramadani i Kalinić ovaj puta nisu precizni. I onda u završnici poluvremena povećanje vodstva. Igrala se 44. minuta kada Ramadani pronalazi Kalinića, a ovaj po drugi puta svladava Avdukića i donosi domaćinu visoku prednost.

U drugom dijelu gosti su pokušavali nešto promijeniti, ali nisu bili disponirani. Mujčin, Kralj i Brkić, trio od kojeg se najviše očekivalo, potpuno su podbacili i tako domaćinu olakšali posao. Puljani nisu previše forsirali u drugom poluvremenu, mirnom igrom čuvali su stečenu prednost i na kraju ju sačuvali.

Nakon ovog kola, barem u ovom trenutku, nalaze se na visokoj petoj poziciji s 11 bodova. Veličanu tonu u sve dublje probleme. Uz probleme u klupskoj organizaciji, na ljestvici Prve HNL nalaze se tek na pretposljednjem mjestu s uhvaćena tek četiri boda, samo bod više od posljednjeplasirane Cibalije. Ako nastave igrati kao u Puli, teško će uskoro i doći do pomaka nabolje.