Rukavina i Budimir srušili Zagreb

Ivana Jurica • ponedjeljak, 25.09.2006.

Nogomet je zaista ćudljiva igra. Negdje ti da, pa drugi put uzme i vrati kada se najmanje nadaš. Ova rečenica možda najbolje oslikava rezultate Šibenika u posljednja tri kola. Jer Cibalia je pobjeđena golom dvije minute prije kraja susreta, u Velikoj su Šibenčani svojim promašajima pobjedu praktički poklonili domaćinima, a prekjučer je na Šubićevcu pobijeđen Zagreb koji je bio bolja momčad...

Brojne su prilike promašili i jedni i drugi u prvom poluvremenu. Prednjačio je robusni napadač Šibenika Mario Budimir. Bio je uvjerljivo najlošiji igrač Šibenika na terenu u prvom poluvremenu, no, trener Pudar vjerovao je u njega i zato ga nije mijenjao. Ovaj mu je to vratio na najbolji mogući način, pogotkom za pobjedu.

Osim junaka Budimira sve je svoje potencijale još jednom pokazao i Ante Rukavina. Bio je latentna opasnost za obranu Zagreba. U nekoliko je navrata radio prave slalome kroz gostujuću obranu koja ga nije mogla pratiti. A odličnu igru okrunio je i asistencijom za gol Budimira.

I Rukavina i Budimir su dvadesetogodišnjaci. Rukavina je produkt šibenske škole nogometa, i ako ovako nastavi zasigurno će imati odličnu karijeru. Budimir je igrač Hajduka na posudbi u Šibeniku, koji je svoje prve minute za Hajduk odigrao dok je upravo Ćiro bio trener Hajduka.

Momčad Ćire Blaževića (kojeg je domaća publika srdačno pozdravila) pokazala je da je na Šubićevac došla po sva tri boda. Igrali su lijepo, od noge do noge, no, njihova neefikasnost koštala ih je poraza. Najveći su pritisak stvorili početkom drugog dijela kada je domaći trener u igru ubacio dva nova napadača, Batura i Guća, te kada je prešao na igru sa tri obrambena igrača. No, Šibenčani su se brzo pribrali i zahvaljujući svojoj borbenosti i upornosti stigli su do nove, četvrte ovosezonske pobjede.

Bila je ovo četrdeseta utakmica Ivana Pudara na klupi Šibenika i dvadeset i peta pobjeda. Pudar još ima šest remija i samo devet poraza (četiri ove sezone), uz gol razliku 82:50. Zanimljivo je da Šibenik ove sezone još uvijek nema niti jedan remi, prvenstveno iz razloga jer uvijek i svugdje idu na pobjedu.

Ljubitelje nogometa iz Šibenika zasigurno će obradovati i vijest da će svoje ljubimce iduće kolo moći pratiti u izravnom televizijskom prijenosu sa Kantride.