Split BI među 16 najboljih u Europi

Bernard Jurišić • nedjelja, 15.10.2006.

Hrvatski malonogometni prvak Split Brodosplit Inženjering, uspješno je okončao kvalifikacijski turnir Futsal kupa, kojem je bio domaćin. Splićani su turnir završili na drugom mjestu, što je bilo dovoljno za plasman među 16 najboljih momčadi u Europi...

Splićani su ovog vikenda ugostili prvake Kazahstana, Grčke i Švedske i uspješno okončali kvalifikacijski ciklus. Pobjedama protiv Šveđana i Grka, te porazom od kazahstanskog prvaka Araza, Split BI osvojio je drugo mjesto i plasirao se u nastavak natjecanja.

Slika 2 od 3.

U prvom kolu od našeg prvaka bio je bolji snažni kazahstanski Araz, pojačan s nekoliko brazilskih nogometaša (3:5). Nakon toga, Split BI je pobijedio švedski Skovde 5:1, a u posljednjoj utakmici u nedjelju pala je i grčka Athina sa 6:3.

Uz Split BI i Araz, plasman među 16 najboljih momčadi Europe putem kvalifikacija izborili su talijanski Arzignano, kazahstanski Kairat Almaty, portuglaski Sporting, poljski Chorzow, bjeloruski Dorozhnik, češki Jistebnik, ukrajinski Šahtar, mađarski Gödöllö, srbijanski Beograd i rumunjski CIP DEVA.

Slika 1 od 2.

U ždrijebu narednog kruga priključit će im se i belgijski Charleroi, ruski Dinamo, te španjolski Interviu i Murcia, koji su osigurali ulazak među 16 na temelju rezultata proših sezona. Naredna runda igra se u prosincu, kada će se formirati četiri skupine po četiri kluba, a pobjednici skupina osigurat će plasman na Final Four, koji je na rasporedu od 26. do 28. travnja naredne godine.