Hajduk - Pula: Gosti pali bez većeg otpora

Bernard Jurišić • subota, 21.10.2006.

Nogometaši Hajduka i bez Carevića, Muse, Miladina i Jelavića, bez većih problema pobijedili su Pulu s 2:0. Štoviše, Puljani su osavili najlošiji dojam od svih poljudskih gostiju ove sezone, ne stvorivši praktično ni jednu opasnost pred domaćim vratima...

Prvu i jedinu kakvu-takvu opasnost pred Hajdukovim vratima Puljani su imali u 5. minuti. Almir Halilović je iznenada prošao pored Gala na lijevom boku i ušao sve do Balića, no iz "mrtvog kuta" nije mogao kvalitetno ugroziti splitska vrata. Sve ostalo što je Pula danas pokazala svodilo se na bezuspješne pokušaje s velikih udaljenosti, posebno od strane Radasa.

Slika 2 od 3.

Hajduk je krenuo vrlo agresivno, što je rezultiralo brzim vodstvom. Prije pogotka, Buljat je iz auta ubacio loptu u srce šesnaesterca na Munhoza, koji iz okreta cilja suprotni kut, no ne pogađa.

12. minuta vrijeme je kad je Hajduk skršio gostujući "bunker". Bartolović je ušao u šesnaesterac između Dobrića i Iftića, ovi ga zajedničkim snagama zaustavljaju i ruše za najstrožu kaznu. Nakon što je zabio Dinamu, Pablo Munhoz još se jednom prihvatio izvođenja jedanaesterca i sigurno poentirao za 1:0.

Vodstvo je malo umirilo domaće napade, nije više bilo potrebe srljati prema Iveši, iako su često prijetili. U 26. minuti Balatinac iz kornera šalje idealnu loptu na glavu Jurice Vučka, koji slabo gađa s 5-6 metara od gol-linije.

Slika 3 od 4.

Munhoz u 34. minuti petom proigrava Vučka, koji se sjurio po desnom boku i ubacio loptu paralelno gol-liniji, prejako za suigrače koji su hitali k drugoj vratnici. Rastrčani Buljat lijepo prima loptu na desnom boku u 38. minuti, prebacuje ju na lijevu nogu i puca prizemno, Iveša brani.

Drugo poluvrijeme otvoreno je izgubljenom loptom Živkovića u svom polju, koju Jerneić i Halilović ne koriste. Potom stiže rezultatsko rješenje utakmice.

Mladen Bartolović sve je obavio sam. Primio loptu i pošao po desnoj strani, oslobodio se čuvara, zastao nekoliko metara od ruba kaznenog prostora i sjajnim udarcem naciljao daljnji kut, prebacio Ivešu i dignuo publiku na noge za 2:0.

Slika 1 od 2.

Nakon toga tek je mladi Gabrić u 80. minuti ubacio za Munhoza, Urugvajac puca glavom, a visoki Iveša dobro se morao opružiti da bi uhvatio loptu. Minutu kasnije brzu su kontru izradili Munhoz i Hrgović, Splićani su imali četvoricu protiv dvojice, no Hrgović loše ubacuje loptu na drugu vratnicu, gdje je čekao Gabrić.

Hajduk je zasluženo ubilježio tri nova boda u utakmici koja neće dugo ostati u sjećanju nazočnim gledateljima na tribinama. Pobjeda Hajduka mogla je biti i uvjerljivija, a Puljani su potpuno razočarali lošom i neangažiranom predstavom.

Zoran Vulić, trener Hajduka: "Naša pobjeda mogla je biti i uvjerljivija, iako nisam nezadovoljan ni s ovim rezultatom. Imali smo nekoliko prigoda, ali je vidljivo da nam nedostaje zadnji pas i realizacija, da sve bude još uvjerljivije. Pula je igrala čvrsto u obrani, no rezultat je morao biti puno veći."

Krunoslav Jurčić, trener Pule: "Nije problem izgubiti od Hajduka, ali je problem kad izgubiš ovako kako smo mi izgubili danas. Pretpostavljao sam da će neki igrači biti impresionirani Poljudom i Hajdukom, no danas smo bili jako loši, stajali daleko od gola i bili potpuno bezopasni po gol Hajduka. Igrali smo kukavički i nismo pružili sve što možemo, toga mi je najviše žao."