Vinogradar ponovno na vrhu

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.10.2006.

Dva derbija u devetom kolu Treće HNL zapadne skupine, donijela su promjenu na vrhu. Zagorec je poražen u Lučkom te prepustio vodeću poziciju Vinogradaru koji je slavio na gostovanju u Žminju...

Derbi devetog kola zapadne skupine Treće HNL igran je u Žminju gdje je gostovao Vinogradar. U zanimljivom susretu pobjedu je odnio Vinogradar koji je u samoj završnici postigao dva pogotka i slavio s 2:0. Prvo je u 89. minuti Marunica doveo goste u vodstvo, a konačnih 2:0 postavio je Kiseljak u sudačkoj nadoknadi. Domaćin će dugo pamtiti 76. minutu kada je Roce loše izveo kazneni udarac i proslavio vratara Kovačića.

Sjajnim prvim poluvremenom Lučko je osiguralo pobjedu protiv lidera do ovog kola Zagorca iz Krapine. Momčad s rubnog dijela Zagreba već do odmora vodila je 4:0 s tri pogotka razigranog Ivana Galića i jednim Goloba. U nastavku je Zagorec tek smanjio na konačnih 4:2 preko Hertla i Štroka.

800 gledatelja okupilo se na riječkoj Krimeji gdje je Orijent ugostio pulsku Istru. Motivirani domaćin krenuo je izvrsno i već u drugoj minuti preko Križića došao do vodstva. Točno nakon pola sata igre Topolovec podiže na 2:0, a početkom drugog dijela već je 3:0, a strijelac je Junuzović. U završnih deset minuta gosti su preko Rašule tek ublažili poraz.

"Fenjeraš" Ogulin doživio je katastrofu na svom travnjaku protiv Vrapča izgubivši 5:0. Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka, ali u drugom dijelu igra domaćina se raspada i Vrapče postiže čak pet pogodaka. Strijelci su bili Maruna i Mraković po dva puta te Regvar.

Novalja je unatoč igraču manje cijelo drugo poluvrijeme zadržala vodstvo 2:0 protiv Jadrana i uzela tri boda. Memić i Salazar doveli su Novalju u prvom dijelu do vodstva, a u poluvremenu je isključen Memić zbog prigovaranja sucima.

U istarskom dvoboju Rudar je u gostima svladao Dragu s 3:1. Fable i Bagavac doveli su goste u prvih 45 minuta do vodstva 2:0, a nadu domaćinu vraća Šimić pogotkom u 68. minuti. Ipak već četiri minute kasnije Hadžić podiže na 3:1 i rješava pitanje pobjednika.

Segesta nastavlja s igrama "toplo-hladno". U devetom kolu odigrali su odličnu utakmicu u Velikoj Gorici i svladali Radnik s 3:1. Sve je riješeno u prvih deset minuta drugog dijela kada Hrnčević dvaput te Deronjić jednom tresu mrežu Žufića. U nastavku Rak tek smanjuje na 3:1.

Samobor se polako pomiče s dna ljestvice. U ovom kolu na svom stadionu bili su bolji od Vrbovca s 2:1. Deak je doveo Samoborce u vodstvo u 15. minuti, a u 62. Nosek poravnava na 1:1. U završnih pet minuta grešku obrane gostiju koristi Tokić i postavlja konačnih 2:1.

Drugu prvenstvenu pobjedu ubilježio je Karlovac koji je u gostima svladao Rudeš s 2:0. Na krilima dobrog otpora protiv Cibalije, Karlovac je slavio pogocima mladog Trbušića i Boje.

Treća HNL - Zapad:
Novalja - Jadran 2:0, Radnik - Segesta 1:3, Samobor - Vrbovec 2:1, Žminj - Vinogradar 0:2, Rudeš - Karlovac 0:2, Draga - Rudar 1:3, Ogulin - Vrapče 0:5, Orijent - Istra 1:3, Lučko - Zagorec 4:2.