Zagreb s prednošću na uzvrat

Branimir Korać, Petar Plevnik • subota, 02.12.2006.

Rukometaši Zagreba ostvarili su u Rusiji rezultat kojem su se nadali i mirno dočekuju uzvrat. U prvom susretu osmine finala Kupa kupova Zagreb je u Krasnodaru svladao istoimenog domaćina rezultatom 25:22...

Iako su se u redovima Zagreba pomalo pribojavali puta u Rusiju, pokazalo se kako je Zagreb ipak kvalitetnija momčad i da u uzvratu za tjedan dana u Domu sportova ne bi trebao imati problema u potvrđivanju prolaska u četvrtfinale.

Zagreb je do osjetnijeg vodstva došao krajem prvog poluvremena i nije ga ispuštao do kraja susreta. Sredinom drugog poluvremena imali su Zagrebaši u jednom trenutku i pet pogodaka prednosti, ali i konačnih tri razlike za hrvatskog prvaka i više je nego pristojna zaliha za uzvrat.

Najefikasniji u redovima zagrebačke momčadi bio je Terzić sa sedam pogodaka, dok su Kaleb i Lelić postigli po pet. Solidan učinak imao je i vratarski dvojac Šola - Somić, svaki sa po devet obrana. U redovima ruske momčadi najbolji Aljenikov sa 7 pogodaka.