Union Olimpija - Zagreb: Pomrčina u završnici

Branimir Korać • subota, 09.12.2006.

Zagreb je bio vrlo blizu velike pobjede u Ljubljani protiv Union Olimpije, no nije izdržao. Nakon sjajnih 38 minuta kada su bili u potpunom egalu, dozvoljavaju domaćinu seriju 11:0 u zadnje dvije minute za konačnih 87:76...

Unatoč porazu Zagreb je pokazao kako će u nastavku lige biti vrlo neugodan. Nije se predavao, imao je u završnici i prednost, a razlog ovoj preobrazbi je svakako povratak Dwaynea Broylesa s popisa ozlijeđenih te dolazak Josipa Sesara. Upravo su ova dvojica uz dodatak Zadravca odigrali ključne uloge u napadačkom dijelu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri u kojoj je Olimpija imala minimalnu prednost, ali ne više od pet poena. Kada bi Ljubljančani došli na plus pet, Zagreb bi odgovarao mini serijom i vraćao se u utakmicu i to je bila slika cijelog prvog dijela.

Sredinom treće četvrtine Zagreb preuzima konce igre i u 25. minuti nakon jedne od rijetkih trica Sesara (3/12 za tri) vodi s plus sedam, 59:52. Na isteku treće četvrtine Zagreb je imao prednost 66:61 i veliku priliku za pobjedu obzirom da je iza Olimpije bila teška euroligaška utakmica u kojoj su se dosta potrošili.

Počelo je odlično. Poenima Zadravca i Simona Zagreb na osam minuta do kraja ima velikih 73:64. No Olimpija uzvraća s dvije vezane trice Lorbeka, priključuju se i Arslan i Rannikko i na četiri minute do kraja Olimpija preuzima vodstvo. Igra se koš na koš do 39. minute kada kreće već spomenuta serija Olimpije i pad Zagreba.

Kod Olimpije najistaknutiji bili su Rannikko s 18 poena i šest skokova te Lorbek sa 17 poena. Kod Zagreba Sesar je ubacio 17 poena koliko je dodao i Zadravec.