Podvig Budućnosti, FMP tek u produžetku

Branimir Korać • subota, 09.12.2006.

Najveće iznenađenje 13. kola NLB lige priredila je Budućnost gostujućom pobjedom kod Hemofarma nakon što je u završnici zaostajala čak 14 poena. Blizu podviga bio je i Helios, no nije znao zadržati stečenu prednost protiv FMP-a...

U bosanskohercegovačkom derbiju Široki je ugostio Bosnu i u odličnom susretu slavio 90:77. Obje momčadi prikazale su lijepu košarku, ali na kraju više razloga za zadovoljstvo imaju domaćini. Ključni trenutak dogodio se u samoj završnici kada Zimić nesportskom pogreškom zaustavlja Špralju i Široki se tu potpuno odvaja. Domaćina su predvodili Ivan Opačak s 24 poena (8/10) i šest skokova te Siniša Štemberger s 21 poenom (7/9). Kod Bosne Edin Bavčić 26 poena (8/10) i šest skokova te Clarence Gilbert 18 poena (6/13).

Veliko iznenađenje priredila je Budućnost koja je u gostima svladala Hemofarm 76:69. Hemofarm je uoči posljednje četvrtine vodio sa 14 poena prednosti, ali Podgoričani velikim preokretom zadnjih deset minuta odnose pobjedu. Najbolji kod Budućnosti bili su Goran Jeretin s 20 poena (6/17) i Žarko Rakočevićsa 16 poena (6/10). Kod Hemofarma Vladan Vukosavljević 13 poena (4/6) i pet skokova te Milenko Topić 11 poena (4/9) i 12 skokova.

Neizvjesno je bilo i u Domžalama gdje je Helios poražen tek u produžetku od FMP-a 96:92. Dosta su se domaćini nakon susreta bunili na našu sudačku trojku Urukalo - Medan - Radović koji su im odsvirali čak 40 prekršaja. Produžetak FMP-u donio je dvije sekunde prije kraja Labović, a domaćin ima za čim žaliti jer je 45 sekundi prije kraja vodio s pet poena prednosti. Najbolji kod FMP-a bili su Aleksandar Rašić i Branko Cvetković s po 21 poenom, a kod domaćina Robert Troha 22 i Aleksej Laškevič 17 poena.