Gospić kiksao, Savez usporio Uspinjaču

Mario Lešković • srijeda, 13.12.2006.

U devetom kolu Prve HMNL ekipa Gospića je kiksala u domaćem susretu protiv GOŠK-a i time omogućila Uspinjači da se bodovno izjednače na vrhu. Zahvaljujući neredu u organizacijskom odboru Prve HMNL Uspinjači, Orkan Profectusu, GOŠK-u nepravilno oduzeti bodovi...

Samoborski Sokoli u ovoj sezoni nikad nisu bili bliže bodu ili pobjedi. Zahvaljujuću uspavanom startu Uspinjače i odličnom Zvjezdanu Brleku, Sokoli su u 11. minuti imali vodstvo od 3:0. Kao i mnogo puta dosad, vodstvo nisu uspjeli zadržati nego Uspinjača boljom i efikasnijom igrom u drugom poluvremenu preko Grdovića dolazi do izjednačenja već u 25. minuti. Ponovno Grdović u 30. minuti dovodi domaće u vodstvo, ali niti Brlek mu ne ostaje dužan i tri minute prije kraja Sokoli dolaze u mogućnost da izvuku bod. Sve lađe potapa im Grdović svojim četvrtim pogotkom u 39. minuti. Za još jedno izjednačenje više nije bili niti vremena niti snage u ekipi Sokola.

U Gospiću iznenađenje. Hrabrom i požrtvovnom igrom Dubrovčani otkidaju bod favoriziranom domaćinu. Već u drugoj minuti gosti preko Raguža dolaze u vodstvo. Do poluvremena preko Krstanovića i Brazilca Cosme De Barosa domaći preokreću rezultat. Nakon pogotka za izjednačenje Marinovića u 27. minuti, Gospić od 34. minute ponovo preko Barosa vodi da bi u posljednoj minuti gosti zaigrali na sve ili ništa i pogotkom Saulana dolaze do neočekivanog boda.

Iznimno zanimljiv i napet susret odigran je u Kninu između Kijeva i splitske Torcide. Domaći preko Jurića vode 2:0, Splićani preuzimaju inicijativu i preko Stankovića smanjuju rezultat u 30. minuti. Kada se očekivao još jedan pogodak u mreži domaćina, Jurić svojim trećim pogotkom odvodi svoju momčad na nedostižnu prednost i na kraju Dubovac samo ublažava rezultat u posljednjoj minuti.

Najefikasniju utakmicu kola odigrali su Inero i Croatia. S visokih 11:6, domaći su pregazili Šibenčane. Utakmica je bila jednosmjerna i rezultat ni u jednom trenutku nije bio upitan. Kod domaćih prednjačio je s pet pogodaka Edo Radmilo, dok je kod gostiju najbolji bio Perišić koji je s dva pogotka u završnici uspio poraz barem malo učiniti podnošljivijim.

Da bi kolo bilo potpuno još u srijedu igraju Mejaši - Promet Orkan i Petrinjčica - Brodosplit Inž.

U Savezu ponovno problematične situacije. Nakon što je bivši disciplinski sudac natjecanja Siniša Bačić nelogičnim odlukama na kraju protekle sezone odlučio kazniti ekipe Orkana, GOŠK-a i Uspinjače, klubovi su podnijeli žalbu jer su zbog raznih grijeha svi strpani u isti koš i kažnjeni oduzimanjem tri boda. Novopostavljeni Boris Špiranec u tri mjeseca ne pronalazi slobodni trenutak svojeg radnog vremena da riješi žalbe i prema disciplinskom pravilniku takva situacija predviđa da žalbe nisu pozitivno riješene. Pa je zbog toga povjerenik natjecanja bio prisiljen primjeniti odluku disciplinskog suca iz protekle sezone i kazniti klubove. Tu se ne zna tko pije, a tko plaća. Pitanje je da li se to ikada i znalo...

Prva Hmnl, deveto kolo:
Uspinjača Plamen - Sokoli 6:5, Gospić - GOŠK 3:3, Kijevo JS - Torcida Chigra 3:2, Inero - Croatia 11:6.