Kup UEFA: Stuttgart i Parma u osmini finala

Marko Breljak • utorak, 05.12.2000.

Rezultati uzvratnih utakmica 3. kola: (u zagradi rezultati prvih utakmica)
StuttgartFeyenoord 2:1 (2:2)
1860 MunchenParma 0:2 (2:2)

U utorak su odigrane prve uzvratne utakmice 3. kola Kupa Uefa. Obje utakmice odigrane su u Njemačkoj, a imale su i identičan rezultat prvih utakmica, 2:2.

Da se igrači Stuttgarta u Kupu Uefa žele iskupiti za domaće “grijehe” (tek zadnje mjesto Stuttgarta), vidjelo se na Gottlieb Daimler stadionu već od prve minute, kada je uslijedio pritisak domaćina. Gosti su došli u Stuttgart sa vodeće pozicije u nizozemskoj ligi i očekivao se njihov žešći otpor. Mreža Feyenoorda zatresla se u 28. minuti. Korner je izveo Balakov, loptu je na prvoj vratnici glavom produžio Soldo, a Meissner neometan postigao pogodak. Gosti se nisu iskazali jer gotovo da i nisu kreirali neku izrazitiju prigodu. Ipak, sreća im se nasmjehnula u 71. minuti kada je, iz slobodnog udarca, Paauwe poravnao. Gostima je ipak trebao još jedan gol pa su zaigrali otvorenije, a to su domaćini iskoristili u 90. minuti, kada je iz “sumnjivog” jedanaesterca precizan bio Balakov za konačnih 2:1. Zvonimir Soldo odigrao je svih 90 minuta te bio jedan od najzaslužnijih za prolaz svoje momčadi u osminu finala.

Nevjerojatan preokret načinili su “zehsigeri” u Parmi, kada su nakon sigurnog vodstva Parme od 0:2 u posljednjih desetak minuta postigli dva pogotka i otišli iz Parme se super povoljnim rezultatom. To im je omogućilo da na domaćem travnjaku su zaigraju jednu zatvorenu utakmicu. Izdržali su, ali samo do 74. minute. Tada je Mykland na crti, košarkaški rukom zaustavio loptu, praktički već u golu, a Amoroso iz jedanaesterca doveo goste u vodstvo. Tek to je otvorilo igru domaćina, a Conceicao je u 87. minuti potvrdio pobjedu Parme, nakon što je Junior oduzeo loptu ispred neodlučnog Zelića.