Helios - Zagreb: Zagreb projurio Domžalama

Branimir Korać • subota, 16.12.2006.

Iako su u Domžale ponovno otputovali nekompletni (Sesar i Kovačević), Zagrebaši su upisali pobjedu. U odličnoj utakmici dominirali su svih 40 minuta te zasluženo slavili 83:75, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija da "rezervna" postava u završnici nije dopustila domaćinu smanjenje zaostatka...

Zdravko Radulović može biti zadovoljan. Na nezgodnom gostovanju u Domžalama njegova momčad ubilježila je pobjedu koja uopće nije dolazila pod znak pitanja. Uz visok postotak šuta od čak 62 posto i osam izgubljenih lopti manje, bilo bi čudno da je bilo drugačije. Napadački je Zagreb najveći dio susreta djelovao odlično, igralo se strpljivo, bez ishitrenih šuteva i to je dalo ploda.

Vrlo brzo Zagreb je preuzeo kontrolu nad utakmicom. Od šeste do devete minute su napravili seriju 14:0 koja im je donijela visoku prednost 23:13. Sve do 15. minute Zagreb je imao prednost i do 15 poena, a tu je krenuo povratak domaćina. Do poluvremena Helios smanjuje na 11 poena zaostatka, a u 28. minuti dolazi i do poravnanja 48:48. Tih prvih osam minuta drugog poluvremena bilo je jedino loše razdoblje u Zagrebovoj igri.

Kratko je trajala nada Slovenaca. U narednih pet minuta Vrsaljko, Broyles, Babić i Nešović rade seriju 15:0, odvode Zagreb na 63:58 i tu je priči kraj. Imao je Zagreb u 36. minuti nakon zakucavanja Nešovića i plus 20 poena i mogao je puno lakše privesti meč kraju. Ipak u završnici u igru ulaze igrači koji rijeđe dobivaju priliku i Helios smanjuje na konačnih 83:75.

Kod Zagreba najistaknutiji bili su Broyles s 22 poena i šest ukradenih lopti te Tomić sa 16 poena i sedam skokova, a kod Heliosa nešto bolje odigrali su tek Pavič s 20 poena i šest skokova te Troha s 14 poena.