ArsenalBayern Munchen 2:2 (Henry 4-11m, Kanu 55 / Tarnat 56, Scholl 65)
LyonSpartak Moskva 3:0 (Marlet 2, Anderson 31, 42)
Poredak: Bayern Munchen 4 boda, Lyon 3, Spartak 3, Arsenal 1.

SKUPINA D
Real MadridAnderlecht 4:1 (Morientes 12, Figo 23-11m, Helguera 44, R. Carlos 73 / Stoica 89)
LazioLeeds 0:1 (Smith 80)
Poredak: Real Madrid 6 bodova, Leeds 3, Anderlecht 3, Lazio 0.

Najatraktivnija utakmica ovog kola odigrana ja na Highburyu, gdje je u goste Arsenalu došao njemački Bayern. Bavarci su započeli susret loše te su već u 4. minuti gubili sa 1:0. Wengerova momčad je u prvom poluvremenu potpuno nadigrala Bayern, a mogli su ih i potpuno uništiti do odmora na kojemu je bilo samo 1:0. U desetoj minuti nastavka Kanu je, nakon lijepog dodavanja Henrya povećao na 2:0 i prema igri, činilo se da je utakmica gotova. Ipak, proradila je poznata njemačka upornost i Bayern već u sljedećem napadu smanjuje na 2:1 odličnim prizemnim udarcem Tarnata. Na krilima tog pogotka gosti nastavljaju pritisak, a do zasluženog izjednačenja dolaze u 65. minuti, kada je Scholl preciznim udarcem iz “slobodnjaka” postigao prekrasan gol. Nakon izjednačujućeg pogotka obje momčadi kreću otvoreno, ali ne uspijevaju doći do pobjede.
Lyon je sa uvjerljivih 3:0 porazio Spartak, kojega smo nakon uvjerljive pobjede nad “topnicima” proglasili čak i favoritima skupine. Svi pogoci pali su u prvih 45 minuta igre.

Veliko iznenađenje priredili su nogometaši Leedsa, pobijedivši u Rimu momčad Lazija rezultatom 0:1. Jedini pogodak postigao je Smith, u 80. minuti, na asistenciju Viduke. Iako su Rimljani imali terensku dominaciju čini se da je presudio voljni momenat, koji je ovoga puta bio jači kod mlade momčadi sa Elland Roada. Najbolji pojedinac susreta bio je “stup” obrane Leedsa, Woodgate, a solidnim nastupom istaknuo se i Marko Viduka.
Real Madrid zabilježio je još jedan siguran nastup te nakon dva kola suvereno vode u skupini D. U najtežoj poziciji je jedna od najskupljih momčadi svijeta, Lazio, koji je nakon dva minimalna poraza, oba zabilježena u posljednjih deset minuta, posljednji u istoj skupini te će imati “grdnih” muka žele li osigurati nastavak natjecanja.