Fero - Ero s onoga svijeta

Tomislav Pacak, Dario Dodić • petak, 22.12.2006.

U četvrtak su odigrane četiri utakmice osmine finala Kutije šibica, a jedino iznenađenje priredio je MNK Trogir Mapa 3 koja je izbacio jaku slovensku ekipu Intersport. Agrokor je lako prošao pored Ribice, a od turnira su se oprostile i Slane srdele...

Ekipa Fero - Ero iz Velikog Trgovišća dogurala je i do četvrtfinala. U osmini finala na put im je stala momčad CB "Friends"-Ivaks d.o.o. i nije se dobro provela. Pogocima Ljubića u desetoj i Tomaškovića u 14. minuti Fero - Ero osigurao je veliku prednost već na poluvremenu. Tomašković je u istom stilu nastavio i u drugom dijelu, pa je svojim drugim pogotkom postavio 3:0 za Fero - Ero. Na 4:0 povisio je Makek u 23. minuti, a počasni i ne pretjerano utješni pogodak za "prijatelje" postigao je Šarić u posljednjoj minuti. U četvrtfinalu Kutije Fero - Ero naletio je na pravu bombu, čeka ih Agrokor.

Ekipa Intersport iz Ljubljane okupila je poznate veterane slovenskog velikog nogometa, Aleša čeha, Udoviča, Đonija Novaka i Ermina Rakovića, no niti poznate "face" iz zlatne slovenske generacije nisu uspjele doći do četvrtfinala Kutije. MNK "Trogir Mapa3" u čvrstoj je utakmici došao do pobjede 1:0. Jedini i četvrtfinala vrijedan pogodak postigao je Marko Milat u 21. minuti susreta.

Iznenađujući pohod Slanih srdela kroz turnir završio je porazom 3:2 od Night bar Patike iz Osijeka. Osječani su poveli 2:0 pogocima Predraga Rajića i Igora Šoše, no 'krvnici' Plave škvadre vraćaju se u egal zahvaljujući dobrom startu u drugom dijelu kada su Marko Krstović i Petar Tomić izjednačili rezultat. U otvorenoj završnici pobjednika je presudio pogodak Igora Šoše četiri minute prije kraja, a 'srdele' usprkos pritisku nisu uspjele izboriti sedmerce.

Kako turnir odmiče, moćni Agrokor nailazi na sve teže protivnike pa više nema puno golova u mreži protivnika, no Todorićeva ekipa svejedno uvjerljivo gazi prema konačnom cilju - osvajanju naslova. Protiv Auto Ribice je Agrokor odmah na početku pokazao tko je 'gazda', Danijel Novak pogocima u prvoj i šestoj minuti usmjerava utakmicu u smjeru svoje momčadi, a iako nakon toga nisu briljirali, igrači Agrokora lako su došli do pobjede koju je potvrdio Robert Grdović u 26. minuti.

Slika 1 od 1.

Danas se igraju preostala četiri susreta osmine finala, dok su četvrtfinalni susreti na rasporedu 26. prosinca.