Colo Colo vladar Čilea

Tomislav Pacak • nedjelja, 24.12.2006.

Najveći čileanski klub, Colo Colo, osvojio je i drugo ovogodišnje prvenstvo države pobijedivši u finalu Clausure Audax Italiano s ukupnih 6:2...

Čileanci su po uzoru na Argentinu 2002. prihvatili sustav s dva prvenstva svake godine, Aperturom i Clausurom, a Colo Colo ponovio je uspjeh Cobreloe koja je jedina do sada uspjela osvojiti oba prvenstva iste godine.

Colo Colo je u finalu play-offa s ukupnih 6:2 svladao Audax Italiano te tako došao do 25. titule prvaka Čilea. Klub u kojem je veliki trag ostavio i Mirko Jozić daleko je najtrofejniji klub Čilea, prvi do njega je s 12 trofeja Universidad Catolica.

Colo Colo je prvu utakmicu finala dobio s 3:0, no u uzvratu je krenulo naopako kad je Carlos Villaneuva u 47. minuti doveo Audax u vodstvo od 1:0. Ipak, Colo Colo je uzvratio s tri pogotka u 12 minuta - u 77. minuti Humberto Suazo zabio je iz okreta za izjednačenje, a četiri minute kasnije postiže svoj 15. pogodak u natjecanju za 2:1. Luis Mena povećao je vodstvo Colo Coloa na 3:1, a Gustavo Paruolo postigao je tek još jedan utješni gol za Audax. Navijači su posebnim ovacijama ispratili 20-godišnjeg Matiasa Fernandeza koji napušta klub i seli u Villarreal...