Tomić sredio Orkan, prvaci nasrnuli na suce

Tomislav Pacak • srijeda, 27.12.2006.

Sveti Stjepan ujedno je i 'sveti' dan za mali nogomet u Zagrebu, Kutija šibica tradicionalno donosi četvrtfinale, najspektakularniji dan turnira. Ni ovoga puta nije bilo drugačije, prepuna Ledena dvorana vidjela je puno uzbuđenja i napete atmosfere, a dakako da nije izostao ni sjajan mali nogomet...

Utakmica dana apsolutno je bio dvoboj branitelja naslova, MNK Orkan Profectura, te momčadi koja je do sada, uz Agrokor, pokazala najviše na ovogodišnjem turniru, Promotionplay.coma. Momčad koju vodi Robert Prosinečki u završnici je stigla do velike pobjede od 2:1 i plasmana u polufinale, dok braniteljima naslova ne ide na čast način na koji su završili utakmicu.

Slika 3 od 4.

No, krenimo redom. Prvo poluvrijeme donijelo je obostrano čvrst mali nogomet, a egal je konačno prekinuo iskusni veteran Edin Dervišagić u prvoj minuti drugog dijela. Promotionplay.com navalio je potom na gol Dragana Stojkića, no vratar Zagreba bio je u standardno dobroj formi pa nije dopuštao Franji i društvu izjednačujući pogodak.

Slika 5 od 6.

Barem ne do 35. minute, kada je Ante Tomić konačno pronašao rješenje za Stojkića, pogodivši direktno iz slobodnog udarca, čime je donio izjednačenje svojoj momčadi koju večeras nije vodio Prosinečki već Zoran Rajčić. Tomić je tako nastavio nizati sjajne partije u dvoranama ove zime, nakon što je bio najbolji pojedinac Dinama na Dvoranskom PH, sjajno igra i na Kutiji i najavljuje dobro proljeće u modrom dresu.

Slika 1 od 2.

U vrlo napetoj završnici odluka je pala desetak sekundi prije kraja - igrači Orkana napravili su nepotreban prekršaj na polovici igrališta, što je sudac opravdano kaznio devetercem s obzirom da je to bi sedmi akumulirani prekršaj Orkana. Momci iz ekipe Mirka Đinkića, uključujući i samog voditelja momčadi, opkolili su suce, najvatreniji bio je Tin Lovreković, no pomoći nije bilo - Tomić je iz deveterca bio precizan i tako donio Promotionplay.comu polufinale. Iako svatko ima pravo biti nezadovoljan suđenjem (što u ovom slučaju nije bilo opravdano), treba se znati način i red, a još uvijek aktualni pobjednici Kutije večeras to nisu znali.

Slika 2 od 3.

Megakop-Zmaj bio je naizgled uvjerljiv protiv MNK Trogir Mape 3 slavivši s 4:1, no favoriti su prednost ostvarili tek u drugom dijelu. Utakmicu je prelomio Vjeko Škrinjar pogotkom za 2:1 u 25. minuti, a u samoj završnici Megakop dolazi do 4:1 zahvaljujući pogocima Dokupila i Vlaovića.

Slika 4 od 5.

Agrokor je završio dobar niz Fero - Era iz Velikog Trgovišća pobijedivši s 4:1. Domagoj Purgar je već u drugoj minuti pokazao tko je favorit u ovom susretu, no Dario Ivanuš u 27. minuti vraća utakmicu u egal. To je probudio igrače Agrokora, Grdović u 30. minuti zabija za 2:1, a u posljednjim minutama Agrokor koristi prazan gol Fero-Ere i preko Darija Šimića i Grdovića dolazi do konačnih 4:1.

Najmanje očekivani sudionik polufinala je NB Patika iz Osijeka koja je u čvrstom susretu protiv CB Keglića slavio s 1:0. Jedini pogodak na tvrdoj utakmici postigao je Marko Perić u 37. minuti.