Varteks bolji s 3:2, Dumančić igrač utakmice

Sportnet • srijeda, 11.10.2006.

Varteks je u Varaždinu odigrao trening susret protiv selekcije igrača iz međimurskih i koprivničko-križevačkih niželigaša te slavio s 3:2...

Varaždin, stadion Varteksa. Igralo se pred 100-tinjak gledatelja a sudio je Nikola Jelić sa Ribić Brijega.

Ivanković, Vlado Vuk, Bašić, Grgur Radoš, Prahić, Lučić, Begović, Ćaćić, Hrman, Kardum i Viljevac protiv uglavnom igrača iz međimurskih i koprivničko-križevačkih niželigaša: Marčeca, Perka, Belobrka, Vukovića, Đuke, Sabe, Balenta, Evačića, Topleka, Dumančića i Prebegovića. Mladi Varteksovci pojačani pokojim starijim igračem uglavnom su bolji od protivnika, ali uz puno grešaka.

1:0 Ćaćić u trećoj minuti s bijele točke nakon prekršaja u kaznenom prostoru. U 31. minuti izjednačava Marijan Dumančić koji igra za Nedelišće, a za 2:1 u 33. minuti zabija Begović prekrasnim volejem s oko 25 metara.

U drugome dijelu ulaze Bešenić, Liber, Gordan Vuk i Golubar umjesto Ivankovića, Radoša, Prahića i Begovića, a na drugoj strani Pepelko, Horvat, Cvetko, Kalšan i Mlinarec. Središte Varaždin koje vodi Stanislav Vugrinec sada izgleda bolje a tako i igra pa Varteks tek pred kraj susreta povećava vodstvo na 3:1 preko Karduma, koji nakon brojnih grešaka i promašaja konačno poentira, makar i na trening utakmici. Minutu poslije, u 86. minuti, konačnih 3:2 postavlja dvostruki strijelac za gostujuće Središte Marijan Dumančić, kojeg su zasigurno nakon ove trening utakmice uočili i članovi Varteksove struke.