Belgija i Izrael na završnicu Eura

Ivan Milatić • četvrtak, 12.10.2006.

Reprezentacije Belgije i Izraela posljednje su izborile pravo nastupa na Europskom prvenstvu U 21 reprezentacija što će se od 10. do 23. lipnja održati u Nizozemskoj. Belgijanci su se pridružili reprezentaciji domaćina Nizozemske, Češke, Srbije, Engleske, Italije i Portugala nakon impresivne 4:1 pobjede u Sofiji kod Bugarske.

Belgijanci su do poluvremena vodili 2:0 (Desmet 20', Martens 36'). Genkov je u 57. minuti smanjio na 1:2, a nakon što su isključeni Nikolov i Ivanov drugi pogodak postigao je Desmet (80'), a sudbinu domaćina u 89. minuti zapečatio je Legear.

Nakon što je prvi susret završen bez pobjednika 1:1, Izraelci su u uzvratu priredili iznenađenje i pobijedili favorizirane Francuze sa 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Tagar u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Ždrijeb skupina održat će se u Arnhemu 24. studenog u 18 sati.