Drugi poraz Slavonca

Ivana Strahija • ponedjeljak, 16.10.2006.

Slavonac je u 11. kolu III. HNL Istok izgubio, to međutim nije poljuljalo njegovo prvo mjesto na ljestvici...

Pretposljednji Metalac za čudo je vrlo dobro parirao favoriziranim gostima, a njihov je strijelac Ivanuš postigao pogodak vrijedan pamćenja. Ni u drugom dijelu gosti nisu bili ništa bolji od domaćina, koji su čak imali i prigodu za pogodak. Je li ovo najava juriša Metalca na što bolji plasman prije zimske stanke odgovorit će kola koja dolaze.

Drugoplasirani Križevci na svom su gostovanju imali mnogo više uspjeha. Od Oriolika su uzeli sva tri boda. Domaćini su doduše imali problema sa sastavom, pošto im je zbog kartona i ozljeda klupa bila kraća za čak pet prvotimaca. To Križevcima nije bilo teško iskoristiti, a rezultat je mogao biti i veći da su Križevčani igrali nešto angažiranije.

Suhopolje i Croatia remizirali su, iako su domaćini na terenu pokazali mnogo više inicijative. Propuštene Croatijine prigode u drugom dijelu susreta kažnjava gostujući Međimurec, a bod Croatia lovi tek u pretposljednjoj minuti susreta, kad Degmečić izjednačuje na 1:1.

Grafičar Vodovod proslavio se na domaćem terenu, a prvi su pogodak za domaćine postigli – gosti. Da ne bi ispalo da im se što poklanja, domaćini već tri minute nakon auto gola gostiju i sami postižu pogodak. Nakon toga domaćini kreću u nesumnjivo vodstvo, ostalih je 80 minuta igre jasno pokazalo tko je bolja momčad na stadionu u Podgrađu.

Višnjevac je slavio u gostima, i ovdje je prvi pogodak postignut auto golom. U prvom dijelu susreta gosti su nadmoćni i stvaraju mnoštvo izglednih prigoda. Pomaže im nespretnost domaćeg Vranića, koji pogađa svoj vlastiti gol, kao i odluka pomoćnog suca Juriše da poništi pogodak Bakšaja koji je uslijedio potom. U drugom dijelu svaka momčad postiže po pogodak, pa je auto gol iz prvog dijela pobjedu donio gostima iz Višnjevca.

Slika 1 od 2.

Nedelišće se u Molvama nije proslavilo, a njihov je lako-ćemo stav zasigurno utjecao na poraz. Mladost ipak u dva navrata mora braniti svoja vrata, no na kraju se broje pogoci, a njih su domaćini postigli dva komada.

Graničar je na domaćem terenu u Županji svladao Olimpiju, koja je u goste stigla oslabljena, kraća za svog proslavljenog strijelca Jukića. Domaćini stoga od prve minute preuzimaju terensku inicijativu, a gosti su u prednosti svega desetak minuta, kod 0:1, no rezultat vrlo brzo izjednačuju igrači Graničara, da bi u drugom dijelu i potvrdili svoju nadmoć.

Slavonija je u Požegi slavila s vrlo uvjerljivih 4:0, a gosti iz Tužnog nisu im predstavljali prevelik problem. Domaćini su u svega 45 minuta postigli četiri pogotka, dok su igrači Slobode na terenu jedva statirali. Ukoliko ne počnu ozbiljnije igrati, trećeligaši iz Tužnog mogli bi u proljeće imati velikih problema s ostankom u ligi.

Lokalni derbi u Virju nije baš oduševio gledatelje, pošto ni domaći Podravac a ni gostujuće Pitomača nisu pokazali dobru igru. Gosti rezultatski vode već u 10. minuti, domaćini sustižu u 34. da bi gosti opet poveli u 52. minuti pogotkom Kovačevića. Domaćini bod osvajaju u 90. minuti, s bijele točke.

III HNL Istok 11. kolo
Rezultati:
Croatia – Suhopolje 1:1 (0:1 Međimurec 53., 1:1 Degmečić 89.)
Grafičar Vodovod – Mladost C 5:2 (1:0 Oršulić 2. a.g., 2:0 Škugor 5., 2:1 Mat. Vlaović 32. 11 m, 3:1 Mur 59., 4:1 Petrić 63., 4:2 Mat. Vlaović 74., 5:2 Mur 87.)
Graničar – Olimpija 2:1 (0:1 Maletić 13., 1:1 Lukačević 23., 2:1 Pavličić 59.)
Mladost Ž – Višnjevac 1:2 (0:1 Vranjić 11. a.g., 0:2 Buljan 50., 1:2 Šola 55.)
Metalac – Slavonac Co 1:0 (1:0 Ivanuš 30.)
Mladost M – Nedelišće 2:0 (1:0 Čiković 37., 2:0 Ređep 90.)
Oriolik – Križevci 0:2 (0:1 G. Jagić 52., 0:2 D. Jagić 63.)
Podravac – Pitomača 2:2 (0:1 Mrzlečki 10., 1:1 Blaga 34., 1:2 Kovačević 52., 2:2 Blaga 90. 11 m)
Slavonija – Sloboda 4:0 (1:0 Kru. Kuhanek 45., 2:0 Kalnak 47. 3:0 Pavelić 70., 4:0 Kalnak 72.)