Uspinjača projurila derbijem

Mario Lešković • srijeda, 18.10.2006.

U nepotpuno odigranom trećem kolu Prve HMNL došlo je do promjena na vrhu, te sada kolonu predvodi momčad Torcide...

Iako je momčad Sokola potopljena u prošlom kolu, ipak su smogli snage i odigrali odličnu utakmicu protiv trenutnog lidera na tablici. Nakon što su Splićani rutinski doveli utakmicu do posljednje minute, na kraju su morali spašavati živu glavu jer je Antunović bio precizan s 10 metara, ali snage za potpuni preokret ipak nije bilo.

U derbiju, koji to po rezultatu nije bio, dosadašnji lider lige, momčad Petrinjčice gostovala je kod jednog od favorita ovogodišnje lige, Uspinjače i doživjela poraz koji će dugo pamtiti. Domaći su, u furioznom početku, nakon četiri minute vodili 3:0 i ostatak utakmice iskoristili za popravljanje gol razlike i pružanju prigode za igranje svim igračima koji inače manje igraju, što momci iz Petrinje nisu iskoristili niti za počasni zgoditak.

Nakon iznenađujućeg remija u prošlom kolu kod Orkana, igrači Inera iz Splita nisu uspjeli potvrditi taj rezultat, nego su kod kuće nastradali od raspoloženog gosta iz Gospića, koji je u početnih sedam minuta postigao tri zgoditka i nije dozvolio domaćinu da se vrati u utakmicu.

Ljudi slabih živaca i srca u širokom luku su trebali zaobići SC Gripe jer je utakmica između Mejaša i Kijeva bila sve, samo ne laka za gledanje. Na poluvremenu su gosti imali vodstvo od čak tri zgoditka, ali niti to im nije bilo dovoljno da kući odnesu barem bod. Iako je domaćin, pogocima Bajrušovića i Jelića smanjio na 2:3 nakon sedam minuta nastavka, gosti ponovno bježe na tri pogotka prednosti deset minuta prije kraja. I kada su svi već bili na izlazu iz dvorane, domaći izvlače zadnje atome snage i ponajviše zahvaljujući igraću utakmice, Duji Bajrušoviću, koji u posljednje četiri minute postiže tri zgoditka, uspijevaju u potpunosti preokrenuti utakmicu i razveseliti preostale gledatelje.

Da bi kolo bilo potpuno, još se moraju odigrati utakmice GOŠK - Orkan Profectus i Croatia - Brodosplit Inž.