SturmManchester 0:2 (Scholes 18, Giggs 89)
Poredak: Manchester 6 bodova, Valencia 4, Panathinaikos 1, Sturm 0.

SKUPINA B
GalatasarayParis SG 1:0 (Umit 51-11m)
DeportivoMilan 0:1 (Helveg 45)
Poredak: Milan 4, Galatasaray 4, Deportivo 3, PSG 0.

Srijeda nam je donijela potpuno suprotan dan u Ligi prvaka od utorka. Jer u utorak je u četiri utakmice postignuto 13 golova, a dan kasnije samo četiri pogotka u istom broju utakmica. Nažalost, niti igra nije bila nešto naročito pa su se tako uzbuđenja tražila na “kapaljku”…

Graz je sa nestrpljenjem očekivao gostovanje Manchestera. Jer, upravo su gosti bili ti koji su im nanijeli posljednji poraz u europskim natjecanjima, prije 440 dana. Nakon toga zaredali su Grazeri osam utakmica bez poraza, uz tek dva neriješena rezultata. Sastav Ivice Osima započeo je malo rezervirano, čekajući pogrešku gostiju, sa hrvatskim dvojcem Vastić – Kocijan u napadu. Domaćini su loše započeli utakmicu, kao i obično, te dopustili gostima da, nakon lijepe kombinacije Yorkea i Keanea, Scholes postigne pogodak za vodstvo Manchestera. Sa vodstvom se otišlo na odmor, a iz svlačionice domaćini izlaze očito znatno motiviraniji i odlučni da ostvare cilj, bod protiv “velikog” protivnika. Tako su od prve minute nastavka preuzeli inicijativu, dok se Manchester zadovoljio prijetnjama iz kontranapada. Sve se prelomili u 71. minuti kada su domaćini imali možda i najbolju prigodu. Bilo je to kada je udarac Kocijana, sa oko 20 metara završio u vratnici. Nakon te situacije domaćini su pali u tempu, a susret je zaključio Giggs u 89. minuti.
Druga utakmica skupine A odigrala se u Ateni. Tamo je susret Panathinaikosa i Valencije završio bez pogodaka. U jednoj dosadnoj utakmici Igor Šarić je odigrao svih 90 minuta, a Goran Vlaović samo posljednjih 20.

U skupini B se nakon dvije odigrane utakmice na vrhu nalaze Milan i Galatasaray. Milanezi su pobijedili u la Coruni pogotkom iz posljednje minute prvog dijela. Strijelac je bio Helveg, koji je sa ruba kaznenog prostora “pospremio” loptu odbijenu sa peterca domaćina. U drugom dijelu su Španjolci pokušavali pritisnuti, ali nije išlo, Milan je bio “prejak”. Zvonimir Boban igrao je do 68. minute i imao dvije prigode. Naročito izgledna bila je ona u 50. minuti, kada je sa samo par metara propustio realizirati odličan ubačaj Coca. Iako je Zvone igrao dobro ipak je primjetan nedostatak utakmica, bez kojih je teško steći snagu za svih 90 minuta utakmice.
Drugi susret skupine A odigran je u Istanbulu. Lanjski osvajač Kupa Uefa, Galatasaray ugostio je PSG, koji u posljednje vrijeme igra očajno. Situacija se nije promijenila niti na ovoj utakmici jer su Turci imali loptu u svojem posjedu oko 60% te usput kreirali mnoštvo prigoda. Na kraju je presudio tek jedan gol i to iz jedanaesterca. Jardel je “zaradio”, a Umit realizirao najstrožu kaznu. Konačan rezultat je ostao 1:0, iako Turci mogu žaliti što nisu uvjerljivije porazili Francuze, koji i nakon ovog kola ostaju na “nuli”.