Batur strijelac 444. prvoligaškog gola Šibenika

Ivana Jurica • petak, 10.11.2006.

Stigli su Šibenčani u Koprivnici do drugog remija u sezoni. Već treću utakmicu zaredom završavaju sa najmanje jednim osvojenim bodom. Uspjeh je tim veći ako se zna da su dva bila tradicionalno neugodna gostovanja (Osijek i Koprivnica), a kući je protivnik bio prvak Dinamo...

Šibenčani su jedini bod u Koprivnici do sada ostvarili još 2000. godine (07. ožujka 0:0). No, ovaj put, iako nisu igrali dobro kao u nekim prethodnim utakmicama, u drugom su poluvremenu ubacili u veću brzinu i pogotkom Marina Batura stigli do zasluženog remija. Nije se Marin Batur naigrao previše ove sezone, bio mu je ovo tek treći nastup u gostujućim utakmicama i prvi prvoligaški pogodak (a Šibenikov četiri stotine četrdeset i četvrti prvoligaški gol).

Osim strijelca Batura valja pohvaliti i napadača Juru Guvu. Mnogo je puta Guvo bio kritiziran zbog promašenih prilika, a u srijedu je dobroj igri pridodao i asistenciju za strijelca Batura. Drugo je to kolo zaredom kako Guvo svojom igrom i asistencijama pridonosi povećanju bodovnog salda Šibenika (bio je asistent i Rukavini za pobjednički gol protiv Dinama).

Petnaesto kolo Šibeniku donosi još jedno gostovanje, u Puli. Šibenik je već slavio jednom ove sezone sa 1:0 pogotkom Ante Rukavine (u četvrtom kolu). Neizvjesna utakmica očekuje se i ove subote. A Šibenik će nastupiti bez Gordona Schildenfelda, koji je u Koprivnici zaradio treći žuti karton. Unatoč tome, Šibenčani će i u Puli pokušati stići do novih bod(ova) i nastaviti seriju pozitivnih rezultata.

Posljednji put u Puli Šibenik je nastupio u drugoligaškoj konkurenciji – 07. travnja 2004. godine. Pula je slavila sa 2:1 (golovima Šehića iz jedanaesterca i Trešnjića), iako je Šibenik poveo preko Dražena Govića. Ali gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrao je Šibenik sa igračem manje jer je isključen Hrgović. Gović, Ivica Matas i Ante Bulat jedini su današnji prvotimci Šibenika koji su nastupili u toj utakmici.