Celtic juri prema novom naslovu

Zoran Zdelar • subota, 18.11.2006.

Škotski Celtic ove sezone je nezaustavljiv. Već sada može se s popriličnom sigurnošću ustvrditi tko će biti novi škotski prvak. Nakon što je Celtic s 3:0 svladao Inverness, nema nikog na vidiku tko bi ih mogao zaustaviti...

Malo bi bilo reći da Celtic ove sezone dominira u Škotskoj. Premier liga postala je očito preslaba za snažan Celtic koji ruši sve redom na putu do novog naslova. Danas je bez ikakvog problema uvjerljivo prijeđena i zapreka zvana Inverness C.T. Iako je vodeća momčad Škotske do vodstva stigla tek nakon autogola Dodsa u 43. minuti, ostalo su dovršili sami.

U 71. minuti pobjedu osigurava Hesselink, a pet minuta prije isteka regularnog dijela utakmice treći pogodak postiže Jarosik. 40 osvojenih od mogućih 45 fantastičan je učinak, ali ipak postoji jedna sitnica zbog koje dobar dio Celticovih pristaša nije s potpunim veseljem napustila Celtic Park.

Ozljedu koljena zaradio je branič Gary Caldwell i upitno je hoće li biti spreman za nadolazeći veliki euro-okršaj protiv vječnog rivala Manchester Uniteda.

Još uvjerljiviji bio je Hibernian. S čak šest pogodaka u mreži počastili su svog domaćina Motherwell.

Škotski Premiership, 15. kolo, 18.11.2006: Aberdeen - St. Mirren 2:0, Celtic - Inverness C.T. 3:0, Dunfermline - Dundee United 2:1, Kilmarnock - Falkirk 2:1, Motherwall - Hibernian 1:6.