Gospić ne popušta, Uspinjača prati

Mario Lešković • srijeda, 29.11.2006.

Iako se bodovna razlika nije smanjila, Uspinjača je uvjerljivom pobjedom protiv GOŠK-a pokazala da s pravom mogu očekivati daljnje približavanje vrhu. Gospić novom pobjedom iz kola u kolo dokazuje da na vrhu nisu slučajno...

Uspinjača je u dvoboju protiv dubrovačkog GOŠK-a natrpala mrežu gostiju iako sve nije krenulo kako su očekivali. Naime, već u 38. sekundi Saulan dovodi goste u vodstvo i pokazuje da nisu ušli bez ambicija u ovu utakmicu. Na njihovu žalost vodstvo nisu dugo zadržali jer je već u trećoj minuti Čuljak na asistenciju Grdovića izjednačio rezultat. Kao i obično, Grdović u šest minuta hat-trickom odvodi utakmicu u mirnije vode i do kraja rezultat se samo povećavao, da bi sedam minuta prije kraja ponovo Grdović svojim četvrtim pogotkom zapečatio sudbinu gosta iz Dubrovnika.

Ne može proći nijedno kolo, a da u njemu nema barem jednog splitskog derbija. Ovaj put "domaćin" je bio Inero i u zanimljivoj i napetoj utakmici, pogotkom na samom isteku vremena Alfirević je "istrgnuo" Brodosplitu već davno uknjižene bodove. Utakmicu je pogotkom u petoj minuti otvorio Radmilo, što budi goste, koji preko Despotovića i Jarnija bježe na dva pogotka razlike. To ne obeshrabruje domaćina koji se vraća u utakmicu pogocima Alfirevića i Dvornika. U posljednjoj minuti gosti dvaput vode i kada se svima činilo da će pogodak Jarnija devet sekundi prije kraja biti odlučujući, Alfirević sa zvukom sirene spašava domaćina i izaziva gnjev gostiju koji su smatrali da je pogodak postignut nakon isteka vremena. Tako nije mislio sudac utakmice Edi Šunjić, koji je potvrdio pogodak pa je utakmica završila najrealnijim ishodom tj. remijem.

Jedina momčad bez bodova su samoborski Sokoli. Iako još nije riješena njihov neodigrana utakmica protiv Brodosplita, njihovom slabom formom okoristio se Orkan i golovima u drugom poluvremenu preko Kajića, Benka i Kovača osiguravaju bodove u jednosmjernoj utakmici. U posljednjim trenucima počasnim pogotkom Kolar samo uspijeva ublažiti rezultat.

U Gospiću stara priča. Domaćin preopušteno ulazi u utakmicu što kažnjava Špaar u prvoj minuti, ali do 15. minute Ibrišimović s dva pogotka i Knez vraćaju stvari na svoje mjesto. U drugom poluvremenu nakon što su gosti smanjili vodstvo preko Stankovića, Drndić u 25. i Jose Ricardo u 40. minuti samo dokazuju gostima da se nisu ni trebali nadati u povoljan ishod ove utakmice.

Još su Mejaši s devet pogodaka ispratili simpatične Šibenčane, a u dvoboju momčadi sa začelja Petrinjčica i Kijevo podijelili su bodove.

Prva Hmnl, sedmo kolo:Uspinjača Plamen- GOŠK 8:2, Inero- Brodosplit Inž. 5:5, Sokoli- Orkan Profectus 1:3, Gospić- Torcida Chigra 5:2, Mejaši- Croatia 9:1, Petrinjčica- Kijevo JS 3:3.